Home Kategorie News Wybory prezydenckie 2020. Marszałek Sejmu ogłosił nową datę. Wiemy też, jak będą przebiegać.
1.86K

Wybory prezydenckie 2020. Marszałek Sejmu ogłosił nową datę. Wiemy też, jak będą przebiegać.

Wybory prezydenckie 2020. Marszałek Sejmu ogłosił nową datę. Wiemy też, jak będą przebiegać.

Termin wyborów prezydenckich 2020 jest już znany. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła nową datę. Kiedy wybierzemy prezydenta?

Termin wyborów od tygodni był wielkim znakiem zapytania. W końcu jednak Marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła go. Najpierw jednak wygłosiła przemówienie, w którym usprawiedliwiała rząd za podejmowane działania.

– „Epidemia koronawirusa wszystko zmieniła. Kampania w Polsce trwała, ale musiała przenieść się do mediów społecznościowych. Wybory 10 maja powinny się odbyć. Nasz wysiłek skierowaliśmy na ochronę Polaków – ich zdrowia, oraz na ochronę gospodarki. 10 maja jednak wybory mogły się odbyć, to było święte prawo Polaków. Wybory są świętym prawem Polaków.”

Nie zabrakło też krytyki opozycji. Witek podkreślała, że to PO podkładało „kłody pod nogi” i to przez nich wybory nie odbyły się w terminie.

To może Cię zainteresować:  Pracownicy poczty nie mają zamiaru brać udziału w wyborach. Związkowcy żądają też premii.

– „Opozycja, kierując się partyjnym interesem, to prawo w maju Polakom. To przecież pan Borys Budka mówił, że 10 maja wyborów nie będzie. Głównie PO pracowała nie nad ustawami dot. kryzysu wywołanego pandemią, ale nad tym, jak to zrobić, by wybory nie odbyły się 10 maja. Namawiano mnie, żebym złamała prawo, żebym po prostu zmieniła sobie datę wyborów. Destabilizacja, chaos, awantury – to trwa ciągle ze strony opozycji. Dzisiaj marszałek Senatu Grodzki mówi, że kandydat opozycji wygrywający wybory prezydenckie, to możliwe wcześniejsze wybory. Co to oznacza? Oznacza to tyle, że opozycja chwyta się wszelkich możliwości, by przejąć władzę, gdy nie może tego zrobić poparciem Polaków w wyborach. Słowa Grodzkiego oznaczają, że wygrana opozycji oznacza brak współpracy z rządem Polski.”

W końcu jednak wiadomo, wybory mają się odbyć 28 czerwca. Pozytywna opinia PKW odnośnie kalendarza wyborczego wpłynęła wcześniej.

We wtorek prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Będą one przeprowadzone w systemie mieszanym tzn. korespondencyjnie i w lokalach wyborczych. Przewidziano, że to obywatele decydują w jakiej formie zadecydują głosować.

To może Cię zainteresować:  Rekord zakażeń i zgonów został pobity i to o naprawdę spory margines. Te liczby są przerażające!

Warto zaznaczyć, że przewidziano także możliwość startu nowych kandydatów. Wymogiem jednak jest zebranie podpisów, zgłoszonych kandydatów to nie obowiązuje.

Czy to oznacza koniec konfliktu o wybory prezydenckie?

Pakiet upiększający na twarz
Pakiet upiększający na twarz
49,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiet zabiegów upiększających na twarz za 39,99 zł i więcej w Sunrise Doctors – wiele lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz