Home Kategorie Ludzie Nowe fakty w sprawie śmierci George’a Floyda. 46-latek miał koronawirusa.

Nowe fakty w sprawie śmierci George’a Floyda. 46-latek miał koronawirusa.

George Floyd chorował na koronawirusa. Nie milkną echa śmierci 46-latka, który usiłował zapłacić w sklepie sfałszowanym czekiem. Codziennie na światło dzienne wychodzą nowe fakty.

Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że w momencie śmierci mężczyzna był zakażony koronawirusem. Bezpośrednią przyczyną zgonu był atak serca wywołany długotrwałym duszeniem. Zakażenie koronawirusem nie wpłynęło na zgon, bo u Floyda nie stwierdzono jakichkolwiek objawów COVID-19. Mężczyzna nie zmagał się też z żadną z chorób współistniejących, które mogłyby wpływać na zaostrzenie przebiegu zakażenia.

Przypomnijmy, że 46-letni Floyd poniósł śmierć w chwili aresztowania go przez policjanta. Funkcjonariusz podjął interwencję po otrzymaniu zgłoszenia od sprzedawcy sklepu, który informował, że Floyd usiłował zapłacić sfałszowanym czekiem.

Policjant złapał mężczyznę i przygniótł do ziemi, klękając na jego szyi. Przez 8 minut i 46 sekund naciskał kolanem na szyję zatrzymanego. Po śmierci George’a Floyda, szeryf hrabstwa San Diego Bill Gore wydał pracownikom zakaz stosowania tzw. chwytu duszącego w czasie zatrzymywania osób podejrzanych bądź niebezpiecznych. Śmierć 46-latka wywołała protesty społeczności afroamerykańskich w USA oraz za granicą. Demonstracje szybko przerodziły się w akty wandalizmu i doprowadziły do eskalacji przemocy.

Wyniki sekcji zwłok jednoznacznie wskazują, że George Floyd zmarł na miejscu. Dr Michael Baden, niezależny ekspert odpowiedzialny za przeprowadzenie autopsji powiedział, że wyłącznie uduszenie mogło być przyczyną śmierci 46-latka.

– „Nie ma żadnego innego powodu jego śmierci. Policjanci mają fałszywe przekonanie, że jeśli ktoś może mówić, to znaczy, że może oddychać. To nie jest prawda.”

Słowa Badena stoją jednak w sprzeczności z wynikami wcześniej przeprowadzonej autopsji, która wykazała, że śmierć Floyda była efektem połączenia kilku czynników. Należało do nich m.in. skrępowanie, które pogłębiło istniejące schorzenia sercowe. Dodatkowo w organizmie mężczyzny obecne miały być substancje odurzające, które również wpływają na krążenie krwi oraz dotlenienie.

To może Cię zainteresować:  Znana polska piosenkarka miała wypadek w Stanach Zjednoczonych. Zginęła na miejscu.

Sekcja wykonana na zlecenie rodziny Floyda nie wykazała żadnych chorób ani środków odurzających w organizmie 46-latka. Prawnik rodziny Floyda powiedział na konferencji prasowej:

– „Gdyby policja z Minnesoty wprowadziła wcześniej obiecane zmiany dotyczące stosowanych chwytów duszących, George teraz by żył.”

Specjaliści zwracają uwagę, że sprawa śmierci George’a Floyda jest wykorzystywana przez społeczność afroamerykańską do wynegocjowania od rządzących nowych programów wsparcia finansowego. Większość czarnoskórych obywateli USA nie wykupuje ubezpieczeń zdrowotnych, co w czasie epidemii koronawirusa spowodowało, że za leczenie musieli płacić za swoje leczenie tak, jak robią to pozostali Amerykanie. Fakt ten nie spodobał się Afroamerykanom, którzy w odróżnieniu od białych obywateli chcieliby mieć dostęp do bezpłatnego leczenia.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz