Home Kategorie Poruszające Makabryczny atak nożownika w przedszkolu. Mężczyzna ranił co najmniej 39 osób, głównie małe dzieci.

Makabryczny atak nożownika w przedszkolu. Mężczyzna ranił co najmniej 39 osób, głównie małe dzieci.

Atak nożownika w przedszkolu. Sprawca to ochroniarz, który ranił co najmniej 39 osób. Motywy działania mężczyzny stara się ustalić policja.

Do zdarzenia doszło w czwartek w miejscowości Suzhou w regionie Kuangsi na południu Chin. Lokalne media przekazały, że ataku dokonał 50-letni ochroniarz. Mężczyzna około 8:30 miał wyciągnąć nóż i rzucić się na dzieci.

W sumie rannych jest 37 przedszkolaków i 2 dorosłych opiekunów.

– „37 uczniów doznało lekkich obrażeń, a dwoje dorosłych doznało poważniejszych obrażeń. Wszyscy zostali wysłani do szpitala, ale niczyje życie nie jest zagrożone” – podały lokalne władze.

RMF24 podaje, że według chińskiej telewizji państwowej, w ataku rannych zostało 40 osób, w tym trzy doznały ciężkich obrażeń. Jest to dyrektor szkoły, inny ochroniarz i jeden z uczniów. Udało się też ustalić, że mężczyzna pełnił funkcję ochroniarza w placówce, w której dokonał masakry. Na razie nie wiadomo, co nim kierowało podczas ataku na bezbronne dzieci.

To może Cię zainteresować:  25-latek padł ofiarą nożownika z Londynu. Walczył o prawa skazańców, zabił go jeden z nich.

Agencja Ap nie precyzuje czy incydent miał miejsce w przedszkolu czy np. w zespole szkolno-przedszkolnym.

Jak informują chińskie media, napastnik miał mieć na nazwisko Li i został obezwładniony oraz zatrzymany przez policję. Wszczęto już w jego sprawie śledztwo.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz