Home Kategorie Ludzie Miała 2 miesiące, gdy jej matka, Agata Mróz odeszła. Dzisiaj jest już nastolatką.
10.18K

Miała 2 miesiące, gdy jej matka, Agata Mróz odeszła. Dzisiaj jest już nastolatką.

Miała 2 miesiące, gdy jej matka, Agata Mróz odeszła. Dzisiaj jest już nastolatką.

12 lat temu, w czerwcu 2008 roku wybitna siatkarka Agata Mróz-Olszewska przegrała walkę z nowotworem. Odeszła w wieku 26 lat. Osierociła 2-miesięczną córkę. Dzisiaj Liliana ma już 12 lat.

4 czerwca minęło 12 lat od śmierci polskiej siatkarki Agaty Mróz, dwukrotnej złotej medalistki Europy. Sportsmenka chorowała na mielodysplazję szpiku. Jedynym ratunkiem dla Agaty był przeszczep. Niestety lekarze mieli za mało czasu. Siatkarka odmówiła leczenia ze względu na ciążę. Chciała przede wszystkim urodzić zdrowe dziecko.

Zabiegowi poddała się zaledwie dwa miesiące po porodzie. Organizm, nadal osłabiony ciążą, zareagował sepsą. Mimo iż w 3/4 przypadków przeszczepy szpiku kostnego kończą się sukcesem, Agata Mróz nie przeżyła krytycznego okresu po przeszczepie.

Osierociła córkę Lilianę, która urodziła się jako wcześniak 4 kwietnia 2008.

Przed śmiercią siatkarka zdążyła jeszcze porozmawiać z Vivą. Była zachwycona córeczką i pełna nadziei na wyzdrowienie. Jak wspominała:

To może Cię zainteresować:  TVP pozbyło się Basi Kurdej-Szatan. Aktorka w końcu ujawniła przykre szczegóły.

– „Kiedy zobaczyłam Lilianę, zaczęłam płakać. Taka maleńka. Dwa kilogramy szczęścia. Cieszyłam się, że się udało. Że jest z nami. Że jest zdrowa. Widzę w niej Jacka. Wykapany tata.”

Dwa miesiące po narodzinach córki Mróz zmarła. Miała zaledwie 26 lat.

Na szczęście Lilianie, chociaż przyszła na świat jako wcześniak, zdrowie od początku dopisywało. Teraz ma 12 lat, chodzi do szóstej klasy i podobnie jak mama, przejawia talent sportowy. Nie wiadomo jednak, czy pójdzie w tym kierunku, bo jest także bardzo uzdolniona plastycznie.  Chociaż Mróz tuż po porodzie uznała córkę za wierną kopię taty, to teraz wszyscy widzą w Lilianie ogromne podobieństwo do mamy.

Jak uważacie?

Twoja reakcja?

Super
Super
13
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
7
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz