Home Kategorie News Policjanci mogą otrzymać wysokie premie. Popierasz taki ruch?
2.67K

Policjanci mogą otrzymać wysokie premie. Popierasz taki ruch?

Policjanci mogą otrzymać wysokie premie. Popierasz taki ruch?

Pomimo sprzeciwu resortu finansów, rząd postanowił przeforsować premie dla policjantów, którzy otrzymają dodatek w wysokości 2500 zł.

Jak poinformowała Gazeta Wyborcza, specjalne premie motywacyjne w wysokości 2500 zł mają trafić do policjantów z najdłuższym stażem. GW powołuje się na słowa pracowników Ministerstwa Finansów.

Ministerstwo skrytykowało pomysł rządu o premiach motywacyjnych dla policjantów. Dodatek w wysokości 2500 zł może dać sygnał o faworyzowaniu ich względem innych pracowników budżetówki. Resort finansów mówi, że taki ruch „może spowodować wrażenie nadmiernego uprzywilejowania tych służb w stosunku do innych pracowników sfery budżetowej, np. nauczycieli czy pielęgniarek lub ratowników medycznych”.

To może Cię zainteresować:  Ksiądz upokorzył zmarłego na pogrzebie. Powód? Nie przyjmował kolędy...

Takie zachowanie może być krytycznie przyjęte szczególnie w dobie pandemii koronawirusa, podczas której największe ryzyko podejmują pracownicy służby zdrowia oraz pracownicy oświatowi.

Rząd w obawie przed protestami policjantów odrzucił opinię resortu finansów. Informacje Gazety Wyborczej potwierdziło MSWiA, które w odpowiedzi na pytania dziennikarzy wydało oświadczenie, w którym poinformowali, że decyzja została uzgodniona z Ministerstwem Finansów oraz, że projektem zajmie się jeszcze Rada Ministrów.

Twoja reakcja?

Super
Super
6
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
14

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz