Home Kategorie News Minister Edukacji powiedział prawdę. Tysiące polskich rodziców będzie wściekłych.
29.10K

Minister Edukacji powiedział prawdę. Tysiące polskich rodziców będzie wściekłych.

Minister Edukacji powiedział prawdę. Tysiące polskich rodziców będzie wściekłych.

Minister edukacji zapowiedział, co może przynieść nowy rok szkolny. Wielu nauczycieli i rodziców będzie wyjątkowo niezadowolonych.

Minister edukacji wyjawił prawdę dotyczącą powrotu uczniów do szkół we wrześniu. Czy powrót wcale nie jest taki oczywisty, jakby się mogło wydawać? Słowa Piontkowskiego nie pozostawiają wątpliwości.

Minister edukacji opowiedział, jakie decyzje podjęto w sprawie roku szkolnego 2020/21. Wiemy też, jak wyglądają przygotowania do nadchodzących matur. Czy rządowy program doszkalający nauczycieli wejdzie w życie?

Minister edukacji Dariusz Piontkowski uczestniczył w audycji dla radioplus.pl, podczas której potwierdził pogłoski dotyczące zmian w szkolnictwie. Jednocześnie zapewnił, że nic nie stanie na przeszkodzie maturom, które rozpoczynają się w poniedziałek.

Już 8 czerwca, po miesięcznym opóźnieniu w całej Polsce rozpoczną się egzaminy maturalne. Temat budził wiele kontrowersji ze względu na zagrożenie koronawirusem. Minister edukacji narodowej uspokaja i zapewnia pełne przygotowanie.

– „Dyrektorzy znają wytyczne bezpiecznego przeprowadzenia egzaminów, wiedzą, że uczniowie powinni siedzieć w odległości półtora metra od siebie. Nie dostajemy sygnałów, że w jakiś szkołach przez zachowanie dystansu może zabraknąć miejsca na przeprowadzenie egzaminów” – mówił Minister edukacji, Dariusz Piontkowski w audycji dla radioplus.pl

To może Cię zainteresować:  Nieoficjalne informacje: Emeryci dostaną dwa razy więcej pieniędzy? Znamy szczegóły nowego pomysłu.

Nauka zdalna okazała się nie lada wyzwaniem zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Trudnością okazało się egzaminowanie, sprawiedliwe ocenianie oraz sprawne przeprowadzanie całych lekcji.

Minister edukacji przyznał podczas audycji, że na ten moment nie można jednoznacznie stwierdzić czy dzieci od września wrócą do szkolnych ławek. Nie możemy wykluczyć żadnej możliwości. Zaznaczył też, że Ministerstwo Edukacji Narodowej planuje przeprowadzenie dodatkowych szkoleń dla nauczycieli usprawniające prowadzenie lekcji online.

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
7
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
73

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz