Home Kategorie News Minister Edukacji powiedział prawdę. Tysiące polskich rodziców będzie wściekłych.
29.14K

Minister Edukacji powiedział prawdę. Tysiące polskich rodziców będzie wściekłych.

Minister Edukacji powiedział prawdę. Tysiące polskich rodziców będzie wściekłych.

Minister edukacji zapowiedział, co może przynieść nowy rok szkolny. Wielu nauczycieli i rodziców będzie wyjątkowo niezadowolonych.

Minister edukacji wyjawił prawdę dotyczącą powrotu uczniów do szkół we wrześniu. Czy powrót wcale nie jest taki oczywisty, jakby się mogło wydawać? Słowa Piontkowskiego nie pozostawiają wątpliwości.

Minister edukacji opowiedział, jakie decyzje podjęto w sprawie roku szkolnego 2020/21. Wiemy też, jak wyglądają przygotowania do nadchodzących matur. Czy rządowy program doszkalający nauczycieli wejdzie w życie?

Minister edukacji Dariusz Piontkowski uczestniczył w audycji dla radioplus.pl, podczas której potwierdził pogłoski dotyczące zmian w szkolnictwie. Jednocześnie zapewnił, że nic nie stanie na przeszkodzie maturom, które rozpoczynają się w poniedziałek.

To może Cię zainteresować:  Dzieci wrócą do szkół, ale w kilku etapach. Najpierw tylko niektóre roczniki.

Już 8 czerwca, po miesięcznym opóźnieniu w całej Polsce rozpoczną się egzaminy maturalne. Temat budził wiele kontrowersji ze względu na zagrożenie koronawirusem. Minister edukacji narodowej uspokaja i zapewnia pełne przygotowanie.

– „Dyrektorzy znają wytyczne bezpiecznego przeprowadzenia egzaminów, wiedzą, że uczniowie powinni siedzieć w odległości półtora metra od siebie. Nie dostajemy sygnałów, że w jakiś szkołach przez zachowanie dystansu może zabraknąć miejsca na przeprowadzenie egzaminów” – mówił Minister edukacji, Dariusz Piontkowski w audycji dla radioplus.pl

Nauka zdalna okazała się nie lada wyzwaniem zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Trudnością okazało się egzaminowanie, sprawiedliwe ocenianie oraz sprawne przeprowadzanie całych lekcji.

To może Cię zainteresować:  19-latek wracał właśnie do domu. Niestety doszło do tragicznego wypadku.

Minister edukacji przyznał podczas audycji, że na ten moment nie można jednoznacznie stwierdzić czy dzieci od września wrócą do szkolnych ławek. Nie możemy wykluczyć żadnej możliwości. Zaznaczył też, że Ministerstwo Edukacji Narodowej planuje przeprowadzenie dodatkowych szkoleń dla nauczycieli usprawniające prowadzenie lekcji online.

Day spa Pro Komfort i Premium
Day spa Pro Komfort i Premium
119,00 zł
550,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiet day spa Pro Komfort od 119 zł i więcej opcji w Beauty Body Clinic® w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
7
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
73

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz