Home Kategorie Ludzie Ostre słowa Jolanty Kwaśniewskiej na temat PiS. Powiedziała je na wizji.

Ostre słowa Jolanty Kwaśniewskiej na temat PiS. Powiedziała je na wizji.

Była Pierwsza Dama nie ukrywa dezaprobaty wobec rządów Prawa i Sprawiedliwości. W mocnych słowach krytykuje partię Jarosława Kaczyńskiego.

W programie Siła Kobiet gościem Katarzyny Janowskiej była Jolanta Kwaśniewska. W trakcie rozmowy poruszono temat aborcji oraz ruchu „czarnych parasolek”. Kwaśniewska popiera postulaty Strajku Kobiet. Podkreśliła jednak, że liberalizacja prawa aborcyjnego musi przyjść powoli, a obecne prawo nie jest doskonałe.

Rozmawiano także o kobiecości i sile kobiet. Rozmówczyni dziennikarki wspominała o tym, że jest niezwykle empatyczna i stara się pomagać wszystkim potrzebującym. Nie oznacza to jednak, że ma zamiar odpuszczać walkę i mocno skrytykowała obecne rządy Prawa i Sprawiedliwości.

Jolanta Kwaśniewska podkreśla, że kobiecość nie ma wieku i „kobiety mogą wszystko”. Dlatego nie ukrywa swojego stosunku do rządów PIS-u, choć nie spodziewała się takiego obrotu spraw:

– „Nie przypuszczałam, że kiedykolwiek dojdziemy do tego momentu, w którym jesteśmy w tej chwili. W 2005 r., kiedy kończyła się druga kadencja mojego męża, pamiętam nasze spotkanie 23 grudnia – zaprzysiężenie pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego i wyjeżdżaliśmy wtedy do Szwajcarii, nie mieliśmy wtedy domu, mieszkania, nie mieliśmy dokąd się przeprowadzić, wtedy powiedzieliśmy sobie z Olkiem, takie bardzo ładne pożegnanie Olek wygłosił w telewizji i wszyscy powiedzieli “czujemy się w miarę bezpieczni”, bo właściwie Polska jest tak zakorzeniona w Europie, zostały te wszystkie podwaliny pod naszą demokrację tak stabilnie podłożone, że byliśmy przekonani, że nic się nie może zdarzyć, a jednak może.”

Jednak według jej słów to nie wybór Lecha Kaczyńskiego był momentem krytycznym. To obecne decyzje sprawiają, że w odczuciu byłej pierwszej damy „cofamy się do Średniowiecza”:

– „Przyszedł PiS i jesteśmy w innej rzeczywistości, my się cofamy do średniowiecza. Panie Godek mają swoje 5 minut i to one starają się dla nas tworzyć nowe prawodawstwo, co jest przerażające, a jak wiemy, że jest jeszcze większość parlamentarna, to wszystko może się zdarzyć. Stąd ten ruch Czarnych Parasolek, stąd zaangażowanie młodych dziewczyn, młodych liderek, o których wcześniej, nie słyszeliśmy, dla mnie jest tak ważny, tak budujący, tak pokrzepiający.”

Zgadzacie się ze słowami byłej Pierwszej Damy?

Zestawy żeli i prezerwatyw Durex
Zestawy żeli i prezerwatyw Durex
39,99 zł
30 dni
do końca oferty!
Durex: zestaw żeli (od 44,99 zł) lub prezerwatyw (39,99 zł) i więcej na Elavia.eu

Twoja reakcja?

Super
Super
113
Ha ha
Ha ha
16
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
39

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz