Home Kategorie Ludzie Syn Rafała Trzaskowskiego nie poszedł do pierwszej komunii. Dla niektórych to nie do pomyślenia.

Syn Rafała Trzaskowskiego nie poszedł do pierwszej komunii. Dla niektórych to nie do pomyślenia.

Syn Trzaskowskiego nie poszedł do pierwszej komunii świętej. Dlaczego chłopiec nie przyjął sakramentu? Małgorzata Trzaskowska jasno stawia sprawę.

29 maja kandydat PO na prezydenta gościł w Nowym Tomyślu. Tam padło trudne pytanie, na które Trzaskowski starał się uniknąć odpowiedzi.

Maciej Wróblewski, pracownik TVP Info, zapytał polityka dlaczego jego syn nie przystąpił do pierwszej komunii świętej. Trzaskowski odpowiedział:

– „Moja córka była u I komunii świętej, ale syn rzeczywiście nie był. Proszę, żebyśmy traktowali się poważnie. Darzę Kościół oraz tradycję wielkim szacunkiem i prosiłbym, by nie sugerować czegokolwiek innego.”

Okazuje się, że przeciwna temu była jego żona, Małgorzata Trzaskowska.

To może Cię zainteresować:  Mowa ciała i gesty pokazują więcej niż słowa. Eksperci ujawnili, co naprawdę czuła Agata Duda w trakcie wystąpienia.

Małgorzata Trzaskowska stroni raczej od medialnego rozgłosu. Jednak ostatnio zrobiło się głośno o żonie kandydata PO. Wszystko przez wywiad, który kobieta udzieliła magazynowi Vogue Polska w 2018 roku. To tam właśnie ujawniła rodzinne perypetie z Kościołem.

Jej słowa okazują się sporym zaskoczeniem:

– „Mam duży żal do Kościoła jako potężnej instytucji wpływającej na opinię części społeczeństwa. Uznaję otwarte powiązanie polskiego Kościoła z władzą za zaprzeczenie wartościom, których miał być wzorem: skromności, empatii, pomocy słabszym.”

W dalszej części Małgorzata Trzaskowska opowiedziała, dlaczego ich syn nie przyjął sakramentu pierwszej komunii świętej.

To może Cię zainteresować:  Rafał Trzaskowski chce zlikwidować TVP Info. „[...] dzisiaj zatruwa nasze życie publiczne”.

– „Kościół nie zdał egzaminu, gdy PiS atakował sądy czy prawa kobiet, gdy protestowali niepełnosprawni czy mamy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Dlatego nie wysłałam Stasia na komunię i nasze dzieci nie chodzą już na religię. Widzę też, że wielu znajomych wokół nas zerwało relacje z Kościołem. A ci, którzy je utrzymują, robią to często tylko z powodu presji starszego pokolenia” – podkreśliła żona Trzaskowskiego.

Kurs online: Tarot i astrologia
Kurs online: Tarot i astrologia
19,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Podstawy tarota i astrologii z certyfikatem za 19 zł z firmą Online Edukacja

Twoja reakcja?

Super
Super
28
Ha ha
Ha ha
41
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
8
Zły
Zły
41

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz