Home Kategorie Ludzie Rezydencja żony ministra zdrowia robi wrażenie. To tę willę ofiarował jej Szumowski.
44.62K

Rezydencja żony ministra zdrowia robi wrażenie. To tę willę ofiarował jej Szumowski.

Rezydencja żony ministra zdrowia robi wrażenie. To tę willę ofiarował jej Szumowski.

Rezydencja żony Łukasza Szumowskiego wygląda naprawdę okazale. Ta drewniana budowla spoczywa na sporej działce.

Łukasz Szumowski stał się twarzą walki z koronawirusem w Polsce i dla wielu też bohaterem. Na początku minister zdrowia wielokrotnie w trakcie wystąpień wyglądał na wycieńczonego, a podkrążone oczy stały się wręcz jego znakiem rozpoznawczym. Jednak ten wizerunek zaczął się psuć ze względu na aferę maseczkową.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, 16 marca, a więc tuż po ogłoszeniu stanu epidemicznego w Polsce, z Marcinem Szumowskim – bratem ministra zdrowia, skontaktował się drobny przedsiębiorca z Zakopanego. To Łukasz G. – instruktor narciarski, który prowadzi w Zakopanem własny pensjonat i jest znajomym rodziny Szumowskich. Został od niego zakupiony sprzęt medyczny, chodź sam przedsiębiorca wcześniej nim w ogóle nie handlował. Wydano na niego prawie 5 mln złotych, po czym miało się okazać, że towar jest bezużyteczny i pochodzi z Chin. Ministerstwo zażądało zwrotu pieniędzy, inaczej sprawą zajmie się prokuratura.

Bratem Łukasza Szumowskiego jest Marcin Szumowski, absolwent University of Massachussetss, University of Illinois i University of Nevada z tytułem magistra, doktora oraz podyplomowo MBA. 8 lat temu założył spółkę zajmującą się badaniami nad nowymi lekami onkologicznymi i na choroby układu oddechowego OncoArendi Therapeutics SA. Dostaje ona spore dotacje od państwa i wiele osób sądzi, że to w dużej mierze zasługa brata na wysokim stanowisku.

W powiecie suwalskim, dokładniej w gminie Jeleniewo znajduje się wieś Wodziłki. Niepozorna, jednak wyróżnia się znacząco na tle sąsiadujących wiosek. Znajduje się tam wielka drewniana rezydencja, która należy do żony Łukasza Szumowskiego.

Minister przepisał całą posiadłość na swoją małżonkę w 2014 roku. Stało się to zanim wszedł do obecnego rządu. Jak donosi Fakt, teren to aż 7 hektarów, a został nabyty od lokalnego rolnika, który nie miał komu ofiarować działki po śmierci. Dlatego postanowił ją sprzedać i zamieszkał na Suwałkach.

Posiadłość żony Szumowskiego

View post on imgur.com

View post on imgur.com

Ostatnio w mediach stało się głośno o oświadczeniu majątkowym ministra zdrowia. Jak się okazuje, Szumowski nie może narzekać na swój stan majątkowy. W dokumentach znajdziemy m.in.:

  • 15 obrazów o wartości około 50 tys. zł,
  • 34 tys. zł oszczędności,
  • Księgozbiór (ok. 500 woluminów) Wartość: 20 000 PLN,
  • 3 działki o powierzchni około 4 tysięcy metrów kwadratowych,
  • 3 samochody,
  • Dwa markowe zegarki: Omega Seamaster i IWC,
  • Pióra Lecha i Marii Kaczyńskich.

Czyżby majątek uzyskano za sprawą ciężkiej pracy, a może oskarżenia pod adresem ministra w sprawie maseczek mają podstawę?

Badanie wzroku i soczewki
Badanie wzroku i soczewki
39,99 zł
89,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Badanie wzroku z doborem soczewek kontaktowych za 39,99 zł w salonach Twoje Soczewki – 22 lokalizacje (zamiast 89 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
22
Ha ha
Ha ha
50
Wow
Wow
23
Smutny
Smutny
14
Zły
Zły
94

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz