Home Kategorie Poruszające „Zaczął mnie gwałcić, gdy miałam 12 lat. Mówił przy tym, że Bóg mnie nie kocha”

„Zaczął mnie gwałcić, gdy miałam 12 lat. Mówił przy tym, że Bóg mnie nie kocha”

Minęło 2,5 roku od precedensowego wyroku poznańskiego sądu, który przyznał milion złotych odszkodowania ofierze wielokrotnych gwałtów księdza.

Trzy miesiące temu Sąd Najwyższy odrzucił wniosek Towarzystwa Chrystusowego o kasację wyroku.

Kobieta, która w wieku 12 lat została zgwałcona przez księdza, który następnie zrobił z niej swoją seksualną niewolnicę, dopiero teraz znalazła w sobie na tyle odwagi, aby o tym mówić.

22 stycznia 2018 roku w poznańskim Sądzie Okręgowym zapadł precedensowy wyrok, który przyznał ofierze wielokrotnego gwałtu dokonanego przez księdza Romana B., milion złotych odszkodowania. W toku procesu bez wątpliwości wykazano, że ksiądz Roman B., zakonnik stowarzyszenia Towarzystwo Chrystusowe, wielokrotnie zmuszał Kasię do współżycia seksualnego. Byłą wtedy w szóstej klasie podstawówki.

Miała 12 lat, gdy jej rodzice alkoholicy powierzyli ją opiece księdza Romana B. Przez kolejne dwa lata duchowny więził ją, torturował i wielokrotnie gwałcił. Do gwałtów używał nawet przedmiotów.

Po kilku miesiącach koszmaru dziewczynka zaszła w ciążę. Roman B. zmusił ją do aborcji w gabinecie jego znajomej ginekolog. Przez cały ten czas dziewczynka próbowała powiedzieć rodzicom o swoim koszmarze. Jej matka powtarzała tylko, że „ksiądz jest jak Bóg”.

Katarzynie uwierzył dopiero szkolny pedagog i to właśnie on powiadomił policję. Gdy duchowny został aresztowany w 2008 roku, przyznał się do wszystkiego swoim przełożonym.

Po wyroku, który nakazywał Towarzystwu Chrystusowemu wypłatę odszkodowania, przedstawiciele instytucji wnieśli o kasację wyroku. W marcu 2020 została ona oddalona przez Sąd Najwyższy.

Pieniądze nie są w stanie wynagrodzić Katarzynie tego, co przeszła. Jak wyznała w rozmowie z WP, po latach nadal jest wrakiem człowieka.

– „Jeszcze kilka lat temu byłam takim, można powiedzieć, zwierzęciem, które bało się wyjść z własnego domu wyrzucić śmieci, z nikim nie rozmawiałam. Najgorsze jednak jest to, że to wszystko jest ze mną od tylu lat codziennie i każdej nocy. Nie mija, nie słabnie,

a czasami nawet się nasila. Nadal cierpię na PTSD (zespół stresu pourazowego) i depresję. Z tego wszystkiego będzie mi wyjść najtrudniej. Wiem, że jest to możliwe, jednak trochę straciłam już nadzieję. Nie trafiłam jeszcze na terapeutę, który potrafiłby mi pomóc, przynieść ulgę.”

Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
79,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z podstawami kadr i płac z zaświadcz. MEN za 79 zł z P&M Management Group

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
20

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz