Home Kategorie Poruszające Dramat w Ełku. Rodzice pozostawili 4-letnią dziewczynkę w nagrzanym aucie i poszli na zakupy.

Dramat w Ełku. Rodzice pozostawili 4-letnią dziewczynkę w nagrzanym aucie i poszli na zakupy.

4-latka w nagrzanym samochodzie. Rodzice zostawili dziecko samo i poszli na zakupy. W pojeździe zrobiło się prawie 40 stopni Celsjusza.

Mimo iż co roku policja apeluje, aby w nagrzanym aucie nie zostawiać zamkniętych dzieci ani zwierząt, takie historie mają miejsce regularnie. Tym razem na szczęście uniknięto tragedii.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek na jednym z parkingów w centrum Ełku. Przypadek sprawił, że policyjne małżeństwo, które tamtego dnia nie było na służbie, przechodziło obok samochodu stojącego w pełnym słońcu. W środku znajdowała się półprzytomna dziewczynka. Jej główka zwisała na klatkę piersiową.

Ciężko było ocenić czy dziecko zasłabło, czy tylko śpi, ale policjanci zauważyli, że 4-latka jest spocona. Poza tym dziecko nie reagowało na pukanie w okno, ani krzyki. Policjanci postanowili działać.

To może Cię zainteresować:  Wiadomo kiedy projekt ws. podziału Mazowsza trafi do Sejmu

Funkcjonariusze wybili szybę i wyciągnęli 4-latkę na zewnątrz. Okazało się, że temperatura w środku sięgała niemal 40 stopni Celsjusza.

– „Nie wiadomo było, jak długo dziecko jest zamknięte w samochodzie, było jednak widać, że jest spocone. Dlatego policjanci podjęli decyzję o wybiciu szyby i zawiadomieniu służb” – przekazała rzecznik prasowa policji.

Gdyby nie interwencja przechodzących obok policjantów, sytuacja mogłaby się zakończyć tragedią.

4-latka otworzyła oczy dopiero po tym, jak funkcjonariusze wyciągnęli fotelik z pojazdu. Dziewczynka była bardzo spragniona i rozgrzana. Na szczęście jej stan nie wymagał hospitalizacji.

To może Cię zainteresować:  11-miesięczne dziecko zmarło po tym, jak spędziło ponad 15 godzin w rozgrzanym samochodzie.

Gdy rodzice dziewczynki wrócili z pobliskiego sklepu, byli zaskoczeni całym zamieszaniem wokół ich samochodu.

– „Po kilku minutach na parking przyszli rodzice 4-latki. Okazało się, że byli razem na zakupach w pobliskim sklepie. Byli zaskoczeni reakcją przechodniów. Przyznali, że nie mieli świadomości, że auto zostawione na słońcu może tak szybko się nagrzać w środku” – poinformowała Kulikowska de Nałęcz.

Rzeczniczka dodała również, że ełcka policja zbada sprawę i sprawdzi, czy doszło do bezpośredniego narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. W takim wypadku, nieroztropnym rodzicom mogłoby grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
8

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz