Home Kategorie Niesamowite Dramatyczne nagranie z nawałnicy w Krakowie. Pękł balon widokowy. Ludzie krzyczeli z przerażenia.

Dramatyczne nagranie z nawałnicy w Krakowie. Pękł balon widokowy. Ludzie krzyczeli z przerażenia.

Balon w Krakowie zniszczony przez burzę, która w sobotę przeszła przez stolicę Małopolski. Na nagraniach, które znajdziemy w sieci, możemy zobaczyć sceny rodem z filmu katastroficznego.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w sobotę około 18:30. Chwilę grozy przeżyły osoby, które spędzały długi weekend w Forum Przestrzenie, klubokawiarni z ogródkiem nad brzegiem Wisły.

Na nagraniu widzimy, jak silny wiatr zrywa balon widokowy zacumowany nad Wisłą. W pewnym momencie zostaje on wręcz rozerwany na strzępy. Części balonu zaczynają wirować na wietrze, a inne upadają na leżaki należące do restauracji.

Widać także osoby, które próbują schronić się przed nawałnicą. W tle słychać krzyki ludzi obserwujących zmagania balonu z wiatrem. Wszystko rozegrało się w zaledwie kilka sekund!

– „Ten balon był zaczepiony przy bulwarach, co prawda w momencie pęknięcia był już nieczynny, ale jeszcze cztery godziny temu ktoś na nim był. W pewnym momencie zrobiło się ciemno, zerwał się wiatr, zaczął padać deszcz. Balonem zaczęło miotać, uderzył w latarnię i pękł” – zrelacjonował wydarzenie jeden ze świadków serwisowi TVN Meteo.

Pomimo chwil grozy, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. A jak doszło do tej niebezpiecznej sytuacji?

To może Cię zainteresować:  Wygłodniała suczka dostaje kawałek mięsa, jednak nie zjada go. Mężczyzna postanowił ją śledzić i odkrył coś niesamowitego!

– „Podczas burzy zerwał się wiatr. Przy ściąganiu balonu na ziemię jego konstrukcja zahaczyła o latarnię. W balonie nie było ludzi” – poinformował w wypowiedzi dla Gazety Krakowskiej dyżurny Straży Pożarnej.

Rzecznik prasowy małopolskiej Państwowej Straży Pożarnej Sebastian Woźniak poinformował, że na skutek nawałnicy, która przeszła nad Małopolską, strażaków wezwano do 12 interwencji w województwie, w tym sześciu w powiecie krakowskim.

– „Wzywani byliśmy głównie do połamanych drzew, gałęzi. Nie mamy informacji o ofiarach” – powiedział Woźniak.

Poniżej znajdziecie nagranie z innego miejsca, na którym widać moment, w którym pęka balon – jedna z krakowskich atrakcji turystycznych.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz