Home Kategorie Niesamowite 1500 zł za jedną złotówkę? To możliwe, jeśli masz dokładnie taką monetę.

1500 zł za jedną złotówkę? To możliwe, jeśli masz dokładnie taką monetę.

Zazwyczaj pozbywamy się ich lekką ręką – w parkomatach, w sklepach, czy toaletach publicznych. Są niepotrzebnym obciążeniem dla portfela, o małej wartości. Tak przynajmniej nam się wydaje.

Tymczasem możemy dostać nawet 1500 zł za jedną złotówkę. Warto sprawdzić, czy w twoim portfelu nie kryją się skarby.

Kolekcjonowanie monet tak, jak i kolekcjonowanie znaczków, to hobby, które raczej kojarzy się z naszymi rodzicami albo dziadkami. Bo kto obecnie miałby czas i ochotę zajmować się czymś takim?

Mało kto spodziewa się, że są monety, za które ktoś jest w stanie zapłacić spore pieniądze. Niekoniecznie chodzi o monety, które pamiętają minione epoki. Okazuje się, że również i te, które są obecnie w obiegu, mogą mieć wartość większą niż nominalną.

20-groszówkę z 1991 roku można było zamienić na 120 zł. Za komplet 7 menniczych monet wybitych w 1992, a więc 1 grosz, 2 grosze, 5 groszy, 10 groszy, 20 groszy, 50 groszy, 1 złoty (w sumie 1,88), kolekcjoner zapłaci 69 zł. Wystarczy spojrzeć na Allegro, aby przekonać się, że podobnych ofert jest sporo. Dotyczą one też bardziej współczesnych nam monet.

To może Cię zainteresować:  Ten chomik ze złamaną łapką skruszy serca największych twardzieli

Przykładowo komplet monet z 2008 roku kosztuje dzisiaj 80 zł. Nawet za komplet z 2019 roku (bez 5 zł), można zarobić 10,50. Niewiele? To wciąż 60% więcej, niż nominalna wartość tych miedziaków.

W 2010 roku monetę o wartości 1 zł, wybito 3 miliony razy. Wydaje się, że to dużo, jednak dzisiaj na Allegro ta moneta kosztuje 10, 15 zł. Specjaliści szacują, że z biegiem czasu jej wartość może osiągnąć nawet do 1 500 złotych!

Ale to i tak niewiele, w porównaniu z tym, ile można zebrać za kolekcję monet z PRL-u. Dla przykładu warto wspomnieć o tzw. monecie Rybak-słoneczko z nominałem 5 zł. Zaprojektował ją Józef Gosławski. Za pięciozłotówkę z jego monogramem z 1958 roku, można było zgarnąć niemal 1 700 zł.

Pomyślcie tylko jaką wartość mogła mieć garść starych monet znalezionych gdzieś w kieszeni żakietu po babci.

Może czasem, zanim bez zastanowienia pozbędziemy się miedziaków z portfela, warto zajrzeć, czy nie ma tam potencjalnych skarbów?

Twoja reakcja?

Super
Super
15
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
5
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz