Home Kategorie Ludzie Brat Rydzyka zwraca się do Szymona Hołowni. Ma dla niego „nieśmiałą propozycję” jeszcze przed wyborami.

Brat Rydzyka zwraca się do Szymona Hołowni. Ma dla niego „nieśmiałą propozycję” jeszcze przed wyborami.

Współpracownik Rydzyka kpi z Hołowni. Brat zakonny ojca Tadeusza i jego bliski współpracownik postanowił zażartować. Chodzi o wypowiedź kandydata na prezydenta podczas spotkania z wyborcami w Toruniu.

Tadeusz Rydzyk to toruński duchowny, który prowadzi też liczne biznesy. Jak wynika ze sprawozdań finansowych, na konto redemptorysty co miesiąc wpływa prawie 40 tys. zł z partyjnego budżetu PiS. Dodatkowo regularne daniny płaci Rydzykowi 11 ministerstw.

Słabnące notowania Andrzeja Dudy w sondażach z pewnością mogą budzić niepokój zakonnika. Szczególnie, gdy weźmiemy pod uwagę, że dwaj najpoważniejsi kontrkandydaci deklarują przywiązanie do idei świeckiego państwa.

Nawet praktykujący katolik, Szymon Hołownia, w trakcie spotkania z wyborcami w Toruniu zapowiedział, że nie życzy sobie mszy z okazji inauguracji kadencji.

To może Cię zainteresować:  Kinga Duda dostała pracę w Kancelarii Prezydenta. Wiemy czym będzie się zajmować

– „Jeżeli zostanę prezydentem nie planuję rozpoczęcia kadencji od uroczystej Mszy w obrządku mojego wyznania. Jeżeli ode mnie będzie to zależało, bo być może jest to własność Kościoła, apeluję, żeby klęczniki prezydenckie trafiły do muzeum. Tam jest ich miejsce.”

Brat Tadeusza Rydzyka z zakonu redemptorystów i jego bliski współpracownik, ojciec Dariusz Drążek postanowił zakpić ze słów Hołowni. Delikatnie dał mu do zrozumienia, że zapomina o tym, że katolicyzm był zawsze nieodłączną częścią polskości.

Na Twitterze napisał:

– „To może jeszcze o konferencji Szymona Hołowni w Toruniu. Jeżeli nie wiedziałby Pan do jakiego muzeum przekazać „prezydenckie klęczniki” z Archikatedry warszawskiej, to nieśmiało polecam Muzeum „Pamięć i tożsamość” w Toruniu.”

Catering dla nawet 15 osób
Catering dla nawet 15 osób
129,99 zł
258,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Catering dla 6 osób za 129,99 zł i więcej opcji z firmą gastronomiczną PAŁACOWA DOLINA Monika Piasecka w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz