Home Kategorie News Gry komputerowe na liście lektur. To nowy pomysł premiera.

Gry komputerowe na liście lektur. To nowy pomysł premiera.

Gry komputerowe na liście lektur. To nowy pomysł premiera.

Gry komputerowe na liście lektur szkolnych? Premier Morawiecki w tym tygodniu ma odwiedzić siedzibę jednego z polskich wydawców gier wideo.

Jak donosi Radio Kraków, Mateusz Morawiecki ma odwiedzić siedzibę polskiego 11-bit studios (twórców m.in. Frostpunka). Premier będzie rozmawiał z warszawskimi twórcami o włączeniu ich flagowej produkcji do listy nieobowiązkowych lektur szkolnych.

Chodzi konkretnie o „This War of Mine” z 2014 roku, które opowiada o dramacie wojny z perspektywy cywilów. Tytuł zawiera wątki etyczne i zmusza gracza do podejmowania dalekosiężnych decyzji, za które trzeba wziąć odpowiedzialność. Jak powiedział w rozmowie z Radiem Kraków przedstawiciel Kancelarii Prezesa Rady Ministrów:

– „Gry są oczywiście używane w edukacji – w nauce programowania, nauk ścisłych, w rozwijaniu zdolności poznawczych, plastycznych, muzycznych, ale nigdzie na świecie, zgodnie z naszym rozeznaniem, żadne państwo nie włączyło gry do oficjalnego zestawu lektur szkolnych, aby poprzez nie opowiadać młodzieży o ludziach.”

Gra ma trafić na listę lektur od roku szkolnego 2020/2021 dla wszystkich roczników 2002 i starszych. Ponadto This War of Mine ma być dostępne dla wszystkich szkół średnich w kraju. Ten pomysł został już przedyskutowany z Ministrem Edukacji, Dariuszem Piontkowskim. Niewykluczone, że po TWoM przyjdzie kolej na kolejne rodzime produkcje.

Co myślicie o takim pomyśle?

Multikino: nachos, popcorn, napój
Multikino: nachos, popcorn, napój
16,99 zł
25,90 zł
7 dni
do końca oferty!
Zestawy barowe: napój z popcornem (od 16,99 zł) lub nachosami (od 21,99 zł) w sieci kin Multikino do -35%

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz