Home Kategorie News Wybory prezydenckie 2020. W kilku miejscach głosowanie wyłącznie korespondencyjne.
3.35K

Wybory prezydenckie 2020. W kilku miejscach głosowanie wyłącznie korespondencyjne.

Wybory korespondencyjne zostaną przeprowadzone w kilku gminach. Informację przekazał na antenie Radia WNET Łukasz Szumowski.

Wybory prezydenckie 2020 już za moment. Polacy oddadzą głos już 28 czerwca. Tegoroczne wybory będą jednak znacznie różniły się od poprzednich. W związku z epidemią zdecydowano o formie mieszanej – tradycyjnej (w lokalach wyborczych) i korespondencyjnej. W niektórych gminach jednak takiego wyboru nie będzie, a głosowanie odbędzie się wyłącznie drogą listowną.

Taką decyzję podjął minister zdrowia. Na antenie Radia WNET przyznał, że w Polsce jest kilka gmin, w których mamy do czynienia z wysokim wskaźnikiem prawdopodobieństwa zachorowania.

To może Cię zainteresować:  Najnowsze wyniki sondażu wyborczego. To nie będzie dobry dzień dla Andrzeja Dudy.

– „Na pewno kilka gmin będzie takich, które mają bardzo wysokie te liczby. Natomiast nie przewiduję, by była to duża ilość. One są w różnych województwach: śląskim, łódzkim czy wielkopolskim. Jest kilka tych województw, gdzie są gminy, które mają wysokie wskaźniki.”

Według Łukasza Szumowskiego epidemia jest ulokowana w konkretnych miejscach. W związku z tym łatwiej jest lokalizować osoby zakażone. Minister martwi się jednak o to, że wielu Polaków nie przestrzega już żadnych restrykcji:

To może Cię zainteresować:  Kolejny członek kadry nauczycielskiej padł ofiarą koronawirusa. Nie żyje młoda kobieta, nie miała chorób współistniejących

– „To jest groźne. I jeśli tak będzie, to ludzie zaczną się zarażać wzajemnie i znowu będziemy mieli wybuch epidemii. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie.”

Dodał także, że nie ma szans „na pełny lockdown”. Z punktu widzenia zdrowotnego „poumierałoby wtedy znacznie więcej osób na inne choroby niż na COVID-19”.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz