Home Kategorie Poruszające Horror w schronisku dla psów. Znaleziono 4 tony martwych zwierząt.

Horror w schronisku dla psów. Znaleziono 4 tony martwych zwierząt.

Właściciel schroniska w Radysach zgotował psom istne piekło. Okoliczni mieszkańcy od dawna alarmowali, że zwierzętom dzieje się krzywda. Tylko w 2020 schronisko pozbyło się 4 ton martwych psów.

Schronisko dla psów w Radysach w woj. warmińsko-mazurskim od dawna owiane było złą sławą. Okoliczni mieszkańcy alarmowali organizacje działające na rzecz zwierząt, że psom dzieje się tam ogromna krzywda. Apelowali o zamknięcie schroniska i przeprowadzenie śledztwa. W jednej z wiadomości przesłanej do Stowarzyszenia „Pogotowie dla Zwierząt” można przeczytać:

– „Trzeba koniecznie zniszczyć Radysy. Błagamy o pomoc. Psy umierają jak muchy, w strasznych cierpieniach. Pracownicy utrudniają adopcje, kłamią, oszukują, to jest dramat.”

Schronisko miało tak fatalną opinię, że nazywane było mordownią. Nie bez powodu. Jak ujawniło Stowarzyszenie, od początku 2020 roku placówka pozbyła się 4 ton martwych psów. Gdy 40 policjantów, 4 prokuratorów, biegły z zakresu weterynarii i kilkudziesięciu wolontariuszy organizacji walczących o prawa zwierząt w końcu weszło na teren schroniska, zobaczyli coś okropnego.

To może Cię zainteresować:  Dramat w Chrzanowie. Miała ratować zwierzęta a zgotowała im piekło

10 psów było martwych, a 70 w stanie agonalnym, z ogryzionymi fragmentami ogonów i szczęk. Wymagające leczenia zwierzęta zostały przekazane do lecznic weterynaryjnych. Przeprowadzono także przeszukanie terenu pod kątem pogrzebanych tam psów, jednak niczego nie znaleziono. Zresztą sąsiedzi placówki już wcześniej informowali, że martwe zwierzęta są wywożone na bieżąco i tylko w tym roku zebrało się ich 4 tony.

Właściciel schroniska Zygmunt D. usłyszał zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami oraz posiadania nielegalnej amunicji. W trakcie przeszukanie znaleziono u niego 200 sztuk amunicji, na którą nie miał pozwolenia. Jak ujawnia rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie, Olgierd Dąbrowski-Żegalski:

To może Cię zainteresować:  Kobieta zauważyła, że mężczyzna dosłownie ciągnie psa za sobą po ziemi. Bestialstwo!

– „Sąd Rejonowy w Olsztynie przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec Zygmunta D. tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Choć śledztwo jest na początkowym etapie, to jednak zebrany dotychczas materiał dowodowy w tej sprawie w ocenie sądu wskazuje na duże prawdopodobieństwo, że podejrzany dopuścił się popełnienia zarzucanych mu czynów.”

Dieta OXY: celebryci ją uwielbiają
Dieta OXY: celebryci ją uwielbiają
47,00 zł
69,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Dieta OXY: dieta odchudzająca ceniona przez celebrytów od 47 zł (do -40%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
11

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz