Home Kategorie News Minister Szumowski chce podać się do dymisji? „Wojna z koronawirusem to ostatnia misja w rządzie”.
16.60K

Minister Szumowski chce podać się do dymisji? „Wojna z koronawirusem to ostatnia misja w rządzie”.

Szumowski chce podać się do dymisji? Niewątpliwie ten minister zdrowia przejdzie do historii jako twarz walki z epidemią koronawirusa w Polsce.

Przez ostatnie miesiące przyzwyczailiśmy się do widywania go w komunikatach dotyczących ilości nowych zakażeń. Prawdopodobnie jednak wkrótce się to zmieni.

Postać Łukasza Szumowskiego to najlepszy przykład na to, jak na przestrzeni zaledwie kilku miesięcy mało popularny polityk może zyskać zaufanie milionów obywateli, a następnie równie szybko je stracić.

Szef resortu zdrowia niedługo po wybuchu epidemii koronawirusa stał się ulubioną postacią w rządzie dla wielu Polaków, którzy wierzyli, że spokój i opanowanie Łukasza Szumowskiego zapewni szybkie zakończenie epidemii. Niestety wraz z upływem czasu minister zdrowia zaczął tracić poparcie. Na jego niekorzyść działał fakt, że plątał się we własnych wypowiedziach na początku mówiąc, że noszenie maseczek ochronnych jest zbędne, później natomiast stwierdzając, że ich brak to oznaka egoizmu.

W ostatnim czasie minister zdrowia zyskał sporo nowych wrogów, gdy okazało się, że jest związany z tzw. aferą maseczkową, a jego krewni zamieszani w niejasne interesy. Szybko wyszło na jaw, że spółka prowadzona przez brata ministra otrzymała z publicznych środków prawie 74 mln zł. Dodatkowo też żona Łukasza Szumowskiego ma związek z tą działalnością.

Co gorsza, Ministerstwo Zdrowia zostało oskarżone o fałszywy zakup respiratorów. Tak nadszarpnięta reputacja sprawiła, że pojawiły się liczne doniesienia, jakoby Szumowski miał podać się do dymisji. Przypomnijmy, że sprawuje on funkcję ministra zdrowia od stycznie 2018 roku.

Mówi się, że brak uczestnictwa Łukasza Szumowskiego w kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy wynika z faktu, że minister zdrowia jest postacią wywołującą skrajne emocje, co mogłoby zaszkodzić kandydatowi PiS.

Anonimowy informator Wirtualnej Polski, związany z ministrem zdrowia miał powiedzieć, że:

– „Łukasz wiedział, że prezydent może stracić na tym wizerunkowo, bo jego przeciwnicy mu nie odpuszczą. Zrobił to z czystych intencji, dla dobra prezydenta. Łukasz miał Andrzejowi zakomunikować to w dosadnych, żołnierskich słowach.”

Co ciekawe, Łukasz Szumowski rozważał rezygnację ze swojego stanowiska jeszcze przed wybuchem epidemii koronawirusa. Według nieoficjalnych doniesień, postanowił kontynuować swoją pracę aż do ustania epidemii koronawirusa. Bardzo prawdopodobne, że jest to ostatni obowiązek, jaki wypełni sprawując urząd Ministra Zdrowia.

Informator WP stwierdził, że to już ostatni etap jego misji.

– „Wojna z koronawirusem to jego ostatnia misja w rządzie.”

Kurs online: Majster budowlany
Kurs online: Majster budowlany
79,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Majster budowlany (79 zł) oraz Specjalista budownictwa (159 zł) z certyfikatem z Kar-Group

Twoja reakcja?

Super
Super
13
Ha ha
Ha ha
13
Wow
Wow
5
Smutny
Smutny
12
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz