Home Kategorie Życie Ślub kościelny droższy niż kiedykolwiek. Parafie podnoszą stawki przez pandemię.
6.52K

Ślub kościelny droższy niż kiedykolwiek. Parafie podnoszą stawki przez pandemię.

Kościół podnosi stawki po pandemii za udzielanie sakramentów. Legendarne „co łaska” mocno wzrosło. Sprawdź ile trzeba zapłacić za ślub kościelny w poszczególnych regionach Polski.

Polscy duchowni czują się bardzo pokrzywdzeni obostrzeniami mającymi zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa w kościele. Taca w okresie wielkanocnym i później, gdy we mszy mogło brać udział maksymalnie 5 osób nie pokrywała nawet najpilniejszych wydatków parafialnych. Dodatkowo trzeba było odwołać tegoroczne pierwsze komunie i rocznice pierwszych komunii, a przez kilka miesięcy niemożliwa byłą organizacja ślubów.

Teraz, po zniesieniu większości obostrzeń, księża chcą odbić sobie straty. Podnieśli stawki za śluby kościelne i to sporo.

Internet szybko wypełnił się doniesieniami od narzeczonych zszokowanych kwotami, których zażyczyli sobie księża. Ciężko się dziwić. Przed pandemią średnia stawka wynosiła 500 zł za udzielenie sakramentu małżeństwa.

Z informacji zebranych przez portal colaska.pl, wynika, że stawka zaczyna się co prawda od 50 zł, ale ta kwota obejmuje zaledwie kilka parafii, m.in. w Brodnicy czy Myszkowie. Proboszczowie w innych miastach stawki podnieśli znacząco.

I tak już we Wrocławiu średnia cena za ślub kościelny wynosi 650 zł, a w Bydgoszczy 800. Młode pary z Bytomia niedaleko Radziejowa muszą zapłacić księdzu aż 1200 zł. Parafia w Zakroczymiu wycenia swoje usługi na 1400 zł.

Rekordziści podnieśli stawki nawet czterokrotnie. Parafie z Osiacinie, Kazuniu, Trzebiatowie, Warszawie i Poznaniu życzą sobie znaleźć w kopercie co najmniej 2 tysiące złotych. Jak donosi portal colaska.pl, taka stawka obowiązuje w co najmniej 23 parafiach na terenie Polski.

Do 50% zniżki na Redukcja tłuszczu/cellulitu - niemarkowe w DermoMedica
Do 50% zniżki na Redukcja tłuszczu/cellulitu - niemarkowe w DermoMedica
149,00 zł
300,00 zł
Oferta zakończona!
Do 50% zniżki na Redukcja tłuszczu/cellulitu - niemarkowe w DermoMedica

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
40
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
27
Zły
Zły
80

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz