Home Kategorie Poruszające Tragedia nad rzeką. Ośmioro dzieci w wieku szkolnym utonęło ratując kolegę.

Tragedia nad rzeką. Ośmioro dzieci w wieku szkolnym utonęło ratując kolegę.

Podczas zabawy jedna z dziewczynek wpadła do wody. Pozostali starali się ją uratować. Niestety, wszystkie maluchy zginęły.

Jak podaje Sky News i ABC News, do tragedii doszło 21 czerwca w południowo-zachodnich Chinach. Ośmioro uczniów (7 dziewcząt i 1 chłopiec) ze szkoły podstawowej postanowiło spędzić wolny czas nad rzeką Fu. W pewnym momencie jedna z dziewczynek wpadła do rwącej rzeki. Pozostała siódemka próbowało jej pomóc. Niestety żadne z nich już nie wypłynęło.

Na miejsce tragedii wysłano ponad 200-osobową ekipę ratunkową. Przez całą noc trwała akcja poszukiwawcza zaginionych dzieci. Zagraniczne media informują, że część ciał udało się odnaleźć już w nocy. Pozostałe zlokalizowano dopiero następnego dnia.

To może Cię zainteresować:  W walizce odkryto zwłoki 2-letniej dziewczynki. 1000 kilometrów dalej odkopano drugie ciało.

Tragicznie zmarłe dzieci pochodziły z Mixin, na obrzeżach rozległej metropolii Chongqing. Teraz ich bliscy i znajomi pogrążeni są w żałobie.

Jak to się stało, że dziewczynka wpadła do rzeki? Zagraniczne media relacjonują, że w regionie, gdzie doszło do dramatu, miały miejsce ostatnio silne opady deszczu. To mogło bezpośrednio przyczynić się do zagrożenia zdrowia i życia dzieci.

To może Cię zainteresować:  Nie żyje syn byłego prezydenta. Został śmiertelnie dźgnięty nożem w trakcie wykładu.

Jednak tamtejsze organy ścigania nie potwierdzają, aby anomalie miały związek z tragedią. Wciąż jednak prowadzone jest śledztwo w tej sprawie.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), w Chinach utonięcie jest główną przyczyną śmierci dzieci w wieku poniżej 14 lat. Chińskie Ministerstwo Zdrowia szacuje, że około 57 000 osób tonie każdego roku w całym kraju.

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
8
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz