Home Kategorie News Najnowszy sondaż wyborczy nie pozostawia złudzeń. Andrzej Duda teraz naprawdę czuje się zagrożony.
11.32K

Najnowszy sondaż wyborczy nie pozostawia złudzeń. Andrzej Duda teraz naprawdę czuje się zagrożony.

Sondaż wyborczy 2020. Najnowsze sondaże nie pozostawiają złudzeń, że Andrzej Duda z dnia na dzień traci szanse na reelekcję.

Tegoroczne wybory prezydenckie z pewnością przejdą do historii przez polityczne zawirowania, których jesteśmy świadkami od kilku miesięcy. Obserwując obecne sondaże można domyślić się dlaczego partia rządząca tak naciskała na to, aby wybory prezydenckie odbyły się w pierwotnym terminie.

Rządzący już wtedy zdawali sobie sprawę, że wraz z upływem czasu będzie rosła niechęć do obecnego prezydenta. Nie bez powodu minister Szumowski mówił o wyborach prezydenckich, że w pełni bezpieczne będą dopiero za 2 lata. Prawdopodobnie był świadomy tego, że liczba zakażeń nie będzie maleć.

Przypomnijmy, że minęły już prawie 4 miesiące odkąd Polska walczy z epidemią koronawirusa, a dzienna liczba zakażeń nie maleje, a jest znacznie wyższa od tych odnotowywanych w początkowych fazach epidemii. Taka sytuacja sprzyja przeciwnikom Andrzeja Dudy, co znajduje odzwierciedlenie w sondażach.

Najnowsze badanie przeprowadzone przez IBRiS dla tygodnika „Polityka” wskazuje, że I turę wyborów wygrałby z 43,1 % głosów Andrzej Duda, wyprzedzając Rafała Trzaskowskiego z 27,4 % poparciem oraz Szymona Hołownię z 10,1 % głosów.

Na dalszych miejscach znaleźliby się Władysław Kosiniak-Kamysz z 7,5 % głosów, Krzysztof Bosak z 6,2 % i Robert Biedroń z 4,5 %. Do tej pory, pomimo trwającej od wielu miesięcy kampanii, aż 1,2 % badanych nie wie, na kogo odda swój głos.

Według badania IBRiS w II turze wygrałby Rafał Trzaskowski. Obecny prezydent Warszawy otrzymałby 46 % głosów. Andrzej Duda mógłby liczyć na 45,2 %  głosów poparcia. 8,8 % ankietowanych wciąż jest niezdecydowanych.

Inny sondaż przeprowadzony na zlecenie TVP info przez Instytut Badań Pollster wskazuje, że jeśli do II tury przejdzie Szymon Hołownia, to niezależny kandydat wygra wybory stosunkiem głosów 52 % do 48 %. Z kolei, jeśli w II turze znajdzie się Władysław Kosiniak-Kamysz, to obaj kandydaci uzyskaliby po 50 % głosów. W przypadku awansu Krzysztofa Bosaka, Andrzej Duda wygrałby stosunkiem głosów 58 % do 42 %, a Roberta Biedronia 56 % do 44 %.

Mezoterapia igłowa PREMIUM
Mezoterapia igłowa PREMIUM
59,00 zł
200,00 zł
120 dni
do końca oferty!
Odmładzająca mezoterapia igłowa okolicy oka NCTF 135 od 59 zł w Heaven Beauty & Spa

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz