Home Kategorie News Koronawirus w nadbałtyckiej miejscowości. Już 50 osób objęto kwarantanną.
9.79K

Koronawirus w nadbałtyckiej miejscowości. Już 50 osób objęto kwarantanną.

50 osób na kwarantannie w ośrodku wypoczynkowym w Rewalu. U dwóch turystów potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Informację przekazała rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie Małgorzata Kapłan. Przymusową izolacją zostało poddanych ok. 50 osób.

– „Po potwierdzeniu koronawirusa u dwóch turystów „z południa Polski” około 50 osób objętych zostało kwarantanną w jednym z ośrodków wypoczynkowych w Rewalu (Zachodniopomorskie).”

Rzeczniczka dodała, że dwie zakażone osoby to turyści, którzy przyjechali nad morze z południa Polski. Trafili do szpitala, a każdy, kto miał z nimi kontakt znajduje się w kwarantannie, gdzie wykonuje się im badania.

– „Osoby z ujemnym wynikiem zostaną zwolnione z kwarantanny, a jeżeli się tak przydarzy, że będą kolejne osoby, które będą miały wynik dodatni, to automatycznie osoby te będą hospitalizowane.”

Kapłan podkreśliła, że ośrodek w Rewalu wdrożył „swoje procedury” i osobom na kwarantannie niczego nie brakuje. Rzeczniczka zagwarantowała, że chcą jak najszybciej zdiagnozować potencjalnych pacjentów, aby mogli wrócić do domów.

W województwie pomorskim rośnie ilość zakażeń i urzędnicy dostrzegają zależność z branżą turystyczną. W czasie długiego weekendu Polacy masowo wyjechali nad morze, nie bacząc, że wciąż trwa pandemia.

Dyrektor pomorskiego sanepidu Tomasz Augustyniak wprost przyznaje, że nowe przypadki zakażeń koronawirusem na Pomorzu wiążą się z turystami. W rozmowie z dziennikarzem RMF 24 Kubą Kałudzą stwierdził wprost:

– „Nie ma cudów, to jest biologia.”

Urzędnicy nie mogą jednak powstrzymać ludzi przed wyjazdami i korzystaniem z dobrej pogody. Stąd też cały czas przypominają i apelują o noszenie masek oraz zakładanie rękawiczek.

Rezonans magnetyczny
Rezonans magnetyczny
325,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Rezonans magnetyczny kręgosłupa (od 325 zł) lub głowy (355 zł) i więcej opcji w Centrum Medycznym Enel-Med – 3 miasta

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz