Home Kategorie Ludzie Tomasz Adamek zdradził na kogo zagłosuje w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Tomasz Adamek zdradził na kogo zagłosuje w nadchodzących wyborach prezydenckich.

W rozmowie z portalem niezalezna.pl. Tomasz Adamek wyznał na kogo zagłosuje w tegorocznych wyborach prezydenckich.

Niektórzy wypełniają test w Latarniku Wyborczym, inni głosują na tego, kto najlepiej się prezentuje. Faktem jest, że wybory w Polsce mało mają wspólnego z uważnym studiowaniem programu konkretnego kandydata. A może tak naprawdę sami nie wierzymy, że polityk ma zamiar ten program realizować.

Gdy Elżbieta Witek ogłosiła ostateczną datę wyborów, w Radiu Kielce pojawiła się ciekawa rozmowa z dr Agnieszką Zarębską i dr Magdaleną Piłat-Borcuch. Z ich słów jasno wynika, że program wyborczy kandydata na prezydenta to ostatnia rzecz, na którą zwracamy uwagę.

– „Wybierając kandydata, czy partie polityczne, często nie działamy racjonalnie, a kierujemy się emocjami. Dlatego wybieramy prezydenta, który bardziej nam się podoba, czy bardziej do nas trafia. Kandydat musi być dla nas atrakcyjny emocjonalnie. Wizerunek i popularność w połączeniu z emocjami to jest to, co decyduje, na kogo oddamy swój głos. Równie ważną rolę odgrywa także to, że głosujemy często przeciw komuś (…)” – twierdzi dr Piłat-Borcuch.

Według socjolożki, kandydat bezpartyjny jak Szymon Hołownia może mieć mniejsze szanse w prezydenckim wyścigu, właśnie ze względu na fakt, że głosowanie na niego nie jest „głosowaniem przeciwko komuś”, bo nie opowiadamy się w ten sposób przeciw PiS lub PO.

Również doktor Zaremba podkreśla, że na co dzień rzadko interesujemy się polityką. W związku z tym, na nasz wybór wpływają emocje. Doskonale wiedzą o tym kandydaci, dlatego ich kampanie opierają się na wzbudzeniu negatywnych emocji wobec kontrkandydata i pozytywnych w stosunku do swojej osoby.

Zatem jaki wpływ na nasze wybory mają podpowiedzi znanych osób? Aktorzy, sportowcy, celebryci – wielu z nich stara się wpłynąć na decyzje wyborcze swoich fanów.

Do tego grona dołączył również jeden z najbardziej znanych polskich pięściarzy – Tomasz Adamek. Pięściarz ujawnił, że odda głos na Andrzeja Dudę.

– „Potrzeba troszeczkę lat, żeby wymienić tę „starą kadrę czerwonych ludzi”, antykatolików, którzy byli zawsze, przez całą komunę – lata 60., 70., 80… To zabierze czasu, ale widzę, że ludzie zmieniają swoje podejście, widzą, że prawica robi dobrą robotę, choćby te 500 Plus i te środki, które ludzie dostają. Mam nadzieję, że pójdą głosować i zagłosują na Andrzeja Dudę” – mówi Adamek w rozmowie z portalem niezalezna.pl.

Pięściarz wyraził nadzieję, że ludzie zmobilizują się i nie poprą Trzaskowskiego czy Biedronia.

– „Dużo jest jednak ludzi niezwiązanych z kościołem, antykatolików, którzy pójdą pewnie głosować na przykład na Trzaskowskiego, na tych, co są za LGBT. To jest przecież chore i to trzeba zmienić, nie może tak być. Jesteśmy katolickim narodem, wygrywaliśmy wojny i komunę, mam nadzieję, że ludzie zmobilizują się przy tych wyborach” – dodał.

Kurs online: Pracownik działu kadr i płac z MEN
Kurs online: Pracownik działu kadr i płac z MEN
89,00 zł
399,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online Pracownik działu kadr i płac z zaświadczeniem MEN za 89 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
16
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
22

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz