Home Kategorie News Morawiecki podał konkretną datę powrotu dzieci do szkół. Nic jej nie zmieni.
10.39K

Morawiecki podał konkretną datę powrotu dzieci do szkół. Nic jej nie zmieni.

Uczniowie wrócą do szkół w nowym roku szkolnym. W październiku ruszy rok akademicki w systemie stacjonarnym. Mateusz Morawiecki wyznał, że nie widzi przeciwwskazań.

Od 12 marca w Polsce obowiązuje nauczanie zdalne. Co do jego skuteczności, zdania są podzielone. Okazało się, że wiele dzieci w – bądź co bądź – środku Europy, nie ma dostępu do komputera ani internetu, albo jest tylko jeden w rodzinie i trzeba się do niego ustawiać w kolejce.

Biorąc pod uwagę takie sytuacje, TVP rozpoczęło emisję programu „Wesoła nauka”, ale szybko okazało się, że przynosi on więcej szkód niż pożytku. Niektórzy nauczyciele i eksperci wprost radzili dzieciom, aby nie oglądały programów edukacyjnych autorstwa TVP, bo tylko niepotrzebnie nasłuchają się bzdur.

Nauka zdalna obowiązuje do zakończenia roku szkolnego, które jest zaplanowane na 26 czerwca. Jak będzie wyglądała sytuacja po wakacjach?

Przez pewien czas mieliśmy w tej kwestii do czynienia z chaosem informacyjnym. MEN zapowiedziało, że prowadzi pracę nad udoskonaleniem metod nauki zdalnej, a Ministerstwo Zdrowia w tym samym czasie zapewniało, że nie ma przeciwwskazań, aby we wrześniu dzieci wróciły do szkół.

Wątpliwości rozwiał premier Mateusz Morawiecki. W „Rozmowach Dnia” Radia Łódź i TVP3 Łódź stwierdził:

– „Chcę podkreślić, że od początku września dzieci i młodzież wracają do szkoły. Na początku października studenci wracają na uczelnie. To jest pewna decyzja.”

Zdaniem premiera, naukę w systemie stacjonarnym będzie można przywrócić nawet jeśli jesienią koronawirus uderzy ponownie, czego obawia się wielu epidemiologów. Jak uspokaja szef rządu:

– „Mamy dużo więcej doświadczeń i nie zamierzamy zamykać gospodarki w takim stopniu, jak do tej pory. Będą obostrzenia, zachęcam do dystansowania się, do dezynfekcji i mycia częstszego rąk i do noszenia maseczek.”

Swoją drogą ciekawe, jak wyobraża sobie zachowanie dystansu społecznego w szkołach, które po reformie minister Anny Zalewskiej są przepełnione, zatłoczone i nawet przed pandemią pracowały na kilka zmian…

Kurs online: Pracownik działu kadr i płac z MEN
Kurs online: Pracownik działu kadr i płac z MEN
89,00 zł
399,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online Pracownik działu kadr i płac z zaświadczeniem MEN za 89 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
31
Ha ha
Ha ha
27
Wow
Wow
15
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz