Home Kategorie News Druga fala koronawirusa. Pierwsze państwo ogłosiło wznowienie epidemii.
29.05K

Druga fala koronawirusa. Pierwsze państwo ogłosiło wznowienie epidemii.

Korea Południowa walczy z drugą falą koronawirusa. Pierwsza zakończyła się pod koniec kwietnia, a w czasie szczytu epidemii w kraju odnotowywano nawet 900 zakażeń na dobę. Jak będzie teraz?

Na początku maja w Seulu ogłoszono koniec pierwszej fali epidemii. Przez trzy dni z rzędu w kraju nie odnotowano żadnego przypadku zakażenia.

Sytuacja napawała optymizmem, szczególnie, że wcześniej bywały dni, w których przybywało po 900 chorych. Mimo to specjaliści przestrzegali, że koronawirusa może powrócić jesienią lub zimą. Okazało się jednak, że zaatakował o wiele wcześniej.

W poniedziałek władze w Seulu przekazały, że w ciągu ostatniej doby zarejestrowano 17 nowych zakażeń. Jest to najmniejszy przyrost zakażeń w Korei Płd. od blisko miesiąca, ale – jak podaje agencja Yonhap – wynika to głównie z mniejszej liczby badań wykonanych w weekendy. Koreańskie władze przestrzegają, że po złagodzeniu restrykcji powstały nowe ogniska choroby, które doprowadziły do drugiej fali epidemii koronawirusa.

– „Nasze prognozy okazały się błędne. Sądzimy, że dopóki ludzie mają ze sobą bliskie kontakty, wciąż będzie dochodziło do infekcji” – powiedziała szefowa Koreańskich Centrów Kontroli Chorób (KCDC), Dzeong Eun Kiong.

Burmistrz Seulu, Park Won Sun ostrzega, że jeśli liczba nowych przypadków znowu wzrośnie, a obłożenie w szpitalach przekroczy 70 proc., konieczny będzie powrót do ścisłych restrykcji.

Od końca kwietnia do 11 czerwca współczynnik reprodukcji koronawirusa w Korei wzrósł do 1,79. Jeśli ta tendencja się utrzyma, w lipcu znów może przybywać blisko 1000 chorych dziennie.

Korea Południowa jest pierwszym krajem, który poinformował, że zmaga się z drugą falą koronawirusa.

Makijaż permanentny
Makijaż permanentny
99,99 zł
600,00 zł
Oferta zakończona!
Makijaż permanentny: kreska górna lub dolna za 99,99 zł i więcej opcji w PermLab

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
15
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz