Home Kategorie News Nowy wirus rozprzestrzenia się we Francji? Zmarła 58-letnia nosicielka.

Nowy wirus rozprzestrzenia się we Francji? Zmarła 58-letnia nosicielka.

Izolacja, kwarantanna, strach – czy tak będzie wyglądać nowa rzeczywistość? Jak informuje Fakt, nowy wirus we Francji mógł przyczynić się do śmierci pierwszej ofiary – 58-letniej Paryżanki.

58-latka z Paryża trafiła do szpitala w Créteil. Tam lekarze zlecili serię badań i doszli do niespodziewanych wniosków. Okazało się, że kobieta była pierwszą nosicielką wirusa o nieznanym pochodzeniu. Specjaliści określili wirus mianem Cristola, nawiązując do miejscowości Créteil, gdzie postawiono diagnozę.

Wkrótce zainfekowana kobieta zmarła. Wiadomo, że cierpiała na choroby współistniejące. Lekarze są ostrożni i nie wiążą jej śmierci z Cristolą. Jako bezpośrednią przyczynę zgonu pacjentki wskazano zapalenie mózgu. Jednak wirus niewiadomego pochodzenia mógł przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia 58-latki.

Jak podejrzewają francuscy lekarze, nowy wirus może być odmianą ortobuniawirusa, przenoszonego przez owady, w szczególności komary.

W trakcie wykonywania specjalistycznych analiz użyto metagenomiki – techniki, którą wykorzystali chińscy naukowcy do identyfikacji SARS-CoV-2.

– „Mamy do czynienia z czymś zupełnie innym i, szczerze mówiąc, dzisiaj nie wiemy, jak ta pacjentka zachorowała, jak złapała wirusa. Podejrzewamy, że stało się tak przez owady, ponieważ to owady przenoszą tego rodzaju infekcje, ale nie mamy absolutnie żadnych dowodów” – mówi AFP profesor Jean-Michel Pawlotsky ze szpitala Henri-Mondor w Créteil.

Naukowcy są ostrożni w swoich ocenach, ponieważ niewiele wiedzą na temat Cristoli. Nie wykluczają jednak, że może stanowić nowe zagrożenie.

Przypomnijmy – w marcu pisaliśmy o nowym wirusie w Chinach, który światowe media przedstawiały jako kolejne potencjalne zagrożenie. Wówczas dziennik „The Global Times” poinformował o nagłej śmierci mężczyzny, który zasłabł w drodze do pracy. Okazało się, że przyczyną jego śmierci było zakażenia hantawirusem.

Jednak ten „nowy” wirus wcale nie był nowym zagrożeniem. Pierwszy przypadek hantawirusa odnotowano w latach 90., chociaż prawdopodobnie znano go już dużo wcześniej. Hantawirus przenoszony jest przez myszy i szczury, stąd do zakażeń najczęściej dochodzi w środowiskach wiejskich lub leśnych.

Pole dance: 4 lub 8 zajęć
Pole dance: 4 lub 8 zajęć
69,99 zł
140,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Pole dance: 4 zajęcia dla 1 osoby za 69,99 zł i więcej opcji w Akademii Pole Dance w Bydgoszczy (do -55%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz