Home Kategorie News Trzaskowski wygra z Dudą w wyborach? Kolejny sondaż i kolejne ciekawe doniesienia.
19.36K

Trzaskowski wygra z Dudą w wyborach? Kolejny sondaż i kolejne ciekawe doniesienia.

Czy w nadchodzących wyborach Rafał Trzaskowski wygra z Andrzejem Dudą? Jak wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla portalu OKO.Press, urzędujący prezydent powinien się martwić.

Kiedy konkurentką Andrzeja Dudy była Małgorzata Kidawa-Błońska, szanse kandydatki KO na II turę malały z dnia na dzień. Mimo początkowych rokowań, późniejsze wahanie Kidawy-Błońskiej i zamieszanie z wyborami sprawiły, że szala zwycięstwa przechylała się na korzyść Dudy.

Sytuacja zmieniła się, kiedy do wyścigu o fotel prezydenta dołączył Rafał Trzaskowski. Nowy kandydat KO cieszy się sporym poparciem wśród kobiet oraz środowisk LGBT. Natomiast prezydent Duda zaliczył w międzyczasie wpadkę wizerunkową z wypowiedzią odnośnie LGBT.

Do sukcesu kandydata PiS nie przyczyniają się również „Wiadomości” TVP, które za wszelką cenę próbują przekonać widzów do Dudy. Efekt jest odwrotny do zamierzonego, a sytuacje takie jak ta z nieistniejącym projektantem, chwalącym styl Agaty Kornhauser-Dudy, tylko kompromitują urzędującego prezydenta.

To może Cię zainteresować:  500 plus zostanie zlikwidowane? Andrzej Duda zabrał głos w tej sprawie.

Ostatnie sondaże prezydenckie pokazują, że Andrzej Duda ma coraz więcej powodów do zmartwień. Z najnowszego badania IBRiS, przeprowadzonego dla OKO.Press wynika, że urzędujący prezydent pokona Trzaskowskiego w I turze, zbierając 40% głosów. Trzaskowski z kolei ma otrzymać 27% poparcia.

Na trzecim miejscu utrzymać się ma Szymon Hołownia z 10% głosów, a za nim plasują się Krzysztof Bosak i Władysław Kosiniak-Kamysz (7%).

II tura może jednak odmienić sytuację. Jak wynika z sondażu, Rafał Trzaskowski ma w niej otrzymać 47% głosów, a Andrzej Duda 43%. To trzeci sondaż w ostatnim czasie, który pokazuje, że Trzaskowski może wygrać II turę i zwyciężyć w wyborach.

To może Cię zainteresować:  Aleksander Kwaśniewski nie pozostawia złudzeń. „Żeby być niezależnym, trzeba mieć charakter i determinację”.

Sondaż telefoniczny przeprowadzono na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków 1017 osób w dniach 22-23 czerwca.

Przypomnijmy – ewentualna II tura odbędzie się 12 lipca, jeśli żaden z kandydatów nie uzyska więcej niż połowy ważnych głosów.

Wybielanie i remineralizacja zębów
Wybielanie i remineralizacja zębów
149,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wybielanie zębów lampą LED (od 99 zł) wraz z remineralizacją (od 149 zł) w White & Beauty w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
48
Ha ha
Ha ha
11
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz