Home Kategorie News Droga do Morskiego Oka będzie zamknięta. To, póki co, ostatnia szansa na odwiedzenie tego miejsca.

Droga do Morskiego Oka będzie zamknięta. To, póki co, ostatnia szansa na odwiedzenie tego miejsca.

Droga do Morskiego Oka będzie zamknięta. Już niedługo rozpocznie się remont najpopularniejszego szlaku w Tatrach. Jak długo będą trwać utrudnienia?

O planowanym remoncie powiadomił dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego, Szymon Ziobrowski. Dodał, że droga do Morskiego Oka od dłuższego czasu jest w bardzo złym stanie.

Jak powiedział:

– „Pierwotnie remont był zaplanowany na czerwiec, kiedy ruch turystyczny jest mniejszy. Niestety i tu epidemia pokrzyżowała nam plany. Zdajemy sobie sprawę, że utrudnienia nastąpią już w okresie wakacji, ale nie możemy prac odkładać na później. W górach wiele zależy od pogody i mogłoby się okazać, że jesienią plany remontowe pokrzyżowałaby z kolei niesprzyjająca aura.”

Władze Parku informują, że remont rozpocznie się29 czerwca. W zależności od warunków pogodowych potrwa do około 10 lipca. Czego możemy spodziewać się w tym czasie?

To może Cię zainteresować:  32-latek poddany kwarantannie wybiegł nagi na ulicę i zagryzł staruszkę.

– „W pierwszym tygodniu będą prowadzone prace przygotowawcze: uzupełnianie ubytków, wyrównywanie nawierzchni. Szlak jednak będzie otwarty, chociaż należy się spodziewać utrudnień. W kolejnym tygodniu, około 6 lipca rozpocznie się kładzenie asfaltu. Ponieważ prace będą prowadzone na całej szerokości drogi, ruch turystyczny na odcinku od Wodogrzmotów Mickiewicza do Morskiego Oka, ze względów bezpieczeństwa, na wniosek wykonawcy, zostanie wstrzymany. Prace będę prowadzone przez trzy kolejne dni. W czasie drugiej fazy remontu transport konny nie będzie dostępny, wyłączony będzie także całkowicie ruch pojazdów nienależących do wykonawcy remontu” – dowiadujemy się z komunikatu.

To może Cię zainteresować:  Akcja CBA w krakowskim urzędzie. Zatrzymano trzy osoby.

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego pamiętają jednak o swoich turystach. Specjalnie dla nich w oficjalnym komunikacie poinformowali, jak poruszać się w dniach, gdy będzie trwać remont:

– „Turyści wybierający się w tych dniach do Doliny Pięciu Stawów Polskich czy Roztoki będą mogli tam dotrzeć szlakiem zielonym (od Wodogrzmotów Mickiewicza). Dojście do Morskiego Oka czerwonym szlakiem nie będzie możliwe. Prosimy także, aby nie planować w tym terminie wycieczki na Rysy od strony słowackiej na polską.”

Na temat utrudnień na szlakach turystycznych można dowiedzieć się z komunikatu na stronie tpn.pl, mailowo [email protected], telefonicznie 18 20 23 300, osobiście w Punkcie Informacji Turystycznej przy rondzie Jana Pawła II w Zakopanem a także z mediów społecznościowych (profile TPN).

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz