Home Kategorie News Pierwszy sondaż wyborczy dotyczący drugiej tury. Takiego wyniku nie spodziewał się ani Duda, ani Trzaskowski.
20.92K

Pierwszy sondaż wyborczy dotyczący drugiej tury. Takiego wyniku nie spodziewał się ani Duda, ani Trzaskowski.

Druga tura wyborów – sondaż został przeprowadzony przez Kantar dla TVN24. Obecny prezydent ma naprawdę mocnego kontrkandydata. Czy ma się czego obawiać?

29 czerwca rano poznaliśmy wyniki z niemal wszystkich obwodów. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, 12 lipca odbędzie się druga tura wyborów, w której udział wezmą Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.

Niedługo po ogłoszeniu wyników głosowania, sondaż drugiej tury przeprowadził Kantar dla TVN24. Wynika z niego, że w tym momencie wybory wygrałby Andrzej Duda z poparciem 45,4%. Rafał Trzaskowski z kolei mógłby liczyć na 44,7% głosów. To naprawdę niewielka różnica i wszystko może się zdarzyć.

To może Cię zainteresować:  Andrzej Duda nosi maseczki wątpliwej jakości. Niewiarygodne z czego je zrobił. „To bardzo zły przykład”.

Warto jednak szczególną uwagę zwrócić na liczbę 9,9%, które stanowią osoby niezdecydowane. To ich głosy mogą przeważyć o ostatecznym wyniku wyborów.

Kto wygra drugą turę wyborów prezydenckich? O tym przekonamy się 12 lipca.

Twoja reakcja?

Super
Super
10
Ha ha
Ha ha
9
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
10

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz