Home Kategorie Film Patryk Vega ujawnił nagranie dotyczące afery podkarpackiej. Jest na nim Szymon Hołownia.

Patryk Vega ujawnił nagranie dotyczące afery podkarpackiej. Jest na nim Szymon Hołownia.

Na początku czerwca kontrowersyjny reżyser opublikował pierwszy zwiastun filmu „Pętla”. Teraz Patryk Vega ujawnia kolejne nagrania.

Gdyby przeprowadzić ankietę wśród wszystkich Polaków, pytając ich o to, czy mogą liczyć na opiekę polskiego państwa, prawdopodobnie większość odpowiedzi byłaby przecząca. Jednak bracia Aleksiej i Jewgenij R., którzy wg Dawida Kosteckiego w swoich agencjach towarzyskich nagrywali polityków oraz biznesmenów, na polskie państwo mogli liczyć i to przez całą swoją kryminalną działalność.

Jak wynika z reportażu przygotowanego przez dziennikarzy Onetu, sąd i prokuratura zadbały o to, aby bracia otrzymali tylko symboliczną karę. Dlaczego?

Agencje towarzyskie na Podkarpaciu mogły liczyć na szczególną troskę służb. W tworzenie „parasola ochronnego” zaangażowany był m.in. obecny funkcjonariusz CBŚP, dwóch byłych funkcjonariuszy biura i jeden były agent CBA. W zamian za pomoc mężczyźni mogli liczyć na bezpłatny dostęp do niewolnic seksualnych.

Historia braci R. to 160 tomów akt. Nie dziwi więc fakt, że Vega odnalazł w niej inspirację do nakręcenia filmu.

Afera podkarpacka dotyczy handlu ludźmi i sutenerstwa, a także szantażu politycznego i korupcji w wymiarze sprawiedliwości. Sprawę nagłośniono dopiero w 2019 roku, ale wiadomo, że cały proceder trwał od lat 90. To wtedy bracia Aleksiej i Jewgenij R. z Ukrainy, założyli na Podkarpaciu sieć domów publicznych. Jak twierdzą sami założyciele, ich głównymi klientami były wpływowe osoby ze świata biznesu i polityki (m.in. ówczesny marszałek Marek Kuchciński).

Kobietom pochodzącym głównie z Ukrainy obiecywano najczęściej pracę opiekunki do dzieci lub osoby starszej. Dopiero na miejscu dowiadywały się, że muszą odpracować rzekomy dług. Oczywiście w charakterze prostytutki.

Vega rozpoczął promocję filmu mocnym akcentem. Kontrowersyjny reżyser zapewnia, że ma prawdziwe sekstaśmy. Jego nowy film pt. „Pętla” inspirowany jest właśnie aferą podkarpacką, w którą zamieszani są wpływowi politycy i biznesmeni.

Pięściarz Dawid Kostecki, prowadzący konkurencyjny biznes (zlikwidowany przez służby współpracujące z braćmi R.), twierdził że Ukraińcy nagrywali seks swoich wpływowych klientów, aby wykorzystać to później do szantażu. Kostecki posiadał też wiele informacji na temat afery podkarpackiej. „Posiadał”, bo powiesił się w celi warszawskiego aresztu. Śledczy mówią, że była to śmierć samobójcza.

Część taśm, o których mówił Kostecki, faktycznie miała trafić w ręce Patryka Vegi.

Vega podjął się nie tylko nakręcenia filmu, ale także stworzenia dokumentu. Teraz jego fragment pokazał w mediach społecznościowych.

Okazuje się, że na nagraniu pojawia się kandydat na prezydenta RP Szymon Hołownia! A to dlatego, że był prowadzącym „Mam Talent”, gdy w programie wystąpiła grupa utalentowanych tancerek. Tyle tylko, że są one bezpośrednio związane z aferą podkarpacką i braćmi R.

Uczestniczki „Mam Talent” tańczyły w klubach, w których szantażowano i nagrywano polityków. Co więcej, w opublikowanym fragmencie wypowiadają się sami bracia, którzy twierdzą, że to producenci „Mam Talent” zwrócili się do nich z prośbą, żeby tancerki wzięły udział w show.

– „Sami dzwonili z „Mam Talent!”, dwa razy. Nasza grupa doszła do półfinału” – mówią Alex i Żenia.

„Patryk wsadziłeś kij w mrowisko, igrasz z ogniem” – pisze jeden z internautów pod opublikowanym filmem. I ciężko nie przyznać mu racji.

Badania laboratoryjne: pakiet podstawowy lub rozszerzony
Badania laboratoryjne: pakiet podstawowy lub rozszerzony
49,99 zł
102,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Badanie krwi: pakiet profilaktyczny od 49,99 zł i więcej opcji w Laboratorium Analitycznym QuickLab (do -56%)

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz