Home Kategorie Niesamowite 52-letni mężczyzna został milionerem z dnia na dzień. Wszystko dzięki tym bryłkom.

52-letni mężczyzna został milionerem z dnia na dzień. Wszystko dzięki tym bryłkom.

Górnik stał się milionerem. O takim znalezisku marzy pewnie każdy człowiek. Mężczyzna w pracy natknął się na ogromną bryłę minerału, którego wartość przekracza najśmielsze wyobrażenia.

Pochodzący z Tanzanii 52-letni Saniniu Laizer stał się multimilionerem po tym, jak udało mu się znaleźć sporą bryłę tanzanitu. Niedługo później okazało się, że to największy w historii tanzanit, którego rynkowa wartość nie mieści się w głowie.

Znalazca otrzymał od rządu czek opiewający na 7,74 mld szylingów tanzańskich, czyli około 12,850,307 złotych. Mężczyzna znalazł minerały wielkości przedramienia w kopalni tanzanitu mieszczącej się na północy kraju. Jest to jedyne miejsce na świecie, gdzie występują takie okazy.

Po zważeniu okazało się, że jeden z minerałów waży 9,27 kg, a drugi 5,1 kg. Górnik milioner zapytany przez media o to, na co przeznaczy pieniądze ze sprzedaży tanzanitu odparł, że zorganizuje imprezę, a część sumy zasili budowę centrum handlowego i szkoły w okolicy. Mężczyzna miał także powiedzieć, że:

– „Chcę zbudować szkołę w pobliżu mojego domu. Mieszka tu wielu biednych ludzi, których nie stać na wysłanie dzieci do szkoły.”

Saniniu Laizer ma ponad 30 dzieci i 4 żony. Świeżo upieczony milioner zapewnia, że bogactwo go nie zmieni. Zamierza w dalszym ciągu zajmować się tym, co dotychczas, czyli szukaniem tanzanitu. Saniniu ma rządową licencję na poszukiwanie tych minerałów.

To może Cię zainteresować:  To, co ten mężczyzna odkrył na jednym ze swoich zdjęć z dzieciństwa, jest niesamowite!

W zeszłym roku w Tanzanii powstały miejsca, w których górnicy mają możliwość prowadzenia handlu wydobytymi przez siebie klejnotami oraz minerałami. Tanzanit znajduje wykorzystanie do wyrobu rozmaitych typów biżuterii. Ze względu na bardzo rzadkie występowanie i atrakcyjny wygląd kryształów jest wyjątkowo cenny.

W 2017 roku prezydent Tanzanii, Magufuli nakazał zbudowanie 24-kilometrowej ściany wokół miejsca wydobycia zwanego Mererani w Manyara. Przyjmuje się, że jest to jedyne na świecie miejsce występowania tanzanitu. Zaledwie rok później rząd ogłosił znaczący wzrost przychodów w sektorze wydobywczym.

Nazwa minerału pochodzi od nazwy kraju i została wprowadzona przez firmę jubilerską Tiffany z Nowego Jorku. Kamień zyskał popularność na świecie głównie dzięki biżuterii noszonej przez Elizabeth Taylor.

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz