Home Kategorie Ludzie To już 4 miesiące dokąd odszedł Królikowski. Jego problemy zdrowotne rozpoczęły się od ugryzienia kleszcza.

To już 4 miesiące dokąd odszedł Królikowski. Jego problemy zdrowotne rozpoczęły się od ugryzienia kleszcza.

Jak zaczęła się choroba Królikowskiego? Jakie były objawy i czy aktor mógł wcześniej zareagować?

Cała Polska mocno przeżyła śmierć aktora znanego m.in. z serialu „Ranczo”. Gwiazdy show-biznesu publikowały wzruszające wspomnienia na temat kolegi po fachu. Dla wielu osób odejście Królikowskiego było szokiem, bo początkowo jego choroba zdawała się nie być niczym poważnym.

Problemy zdrowotne Pawła Królikowskiego rozpoczęły się od wyglądającego niegroźnie ugryzienia. W 2015 roku aktor zaczął cierpieć na silne bóle głowy, a jego wzrok zaczął się pogarsza.

Okazało się, że aktor został ugryziony przez kleszcza. Aktor zwlekał z odwiedzeniem specjalisty. W końcu żona namówiła go na konsultację lekarską. Niespodziewanie zdiagnozowano u Królikowskiego tętniaka mózgu. Operację mógł wykonać wyłącznie wykwalifikowany chirurg. Kiedy znaleziono odpowiednią osobę, Królikowski trafił na stół operacyjny, a po zabiegu trafił na rehabilitację. Niestety do pracy już nie wrócił.

Mimo to, aktor był szczęśliwy, że żyje. W 2019 roku dziękował swojej żonie za wsparcie, a profesorowi Ząbkowi z bródnowskiego szpitala za pomyślnie przeprowadzoną operację. Chociaż zabieg się udał, Królikowski zmagał się później z licznymi powikłaniami.

To może Cię zainteresować:  Przerażający trend w upiększaniu ciała. Kobiety chirurgicznie usuwają górną wargę, aby zmniejszyć swoje usta.

20 grudnia 2019 roku znów trafił do szpitala z powodu groźnej infekcji. Wydawało się, że kryzys minął, ale wkrótce okazało się, że konieczna jej jeszcze jedna operacja. Po zabiegu wystąpiły komplikacje i w czwartek 27 lutego br. aktor zmarł.

Przed śmiercią Paweł Królikowski udzielił osobistego wywiadu, w którym opowiedział o tym, jak bardzo ceni swoją rodzinę. I jak wdzięczny jest za ich wsparcie.

Tętniak mózgu, inaczej nazywany tętniakiem naczyń mózgowych jest chorobą naczyń mózgu. Jest to nic innego, jak wybrzuszenie powstające, gdy jedna z warstw budujących tętnicę ulegnie osłabieniu na pewnym odcinku.

Wówczas przepływająca pod ciśnieniem krew powoduje wypychanie czy wybrzuszanie osłabionego fragmentu tętnicy i powstaje groźne uwypuklenie określane jako tętniak. Tętniaki występują u wielu osób, nie dając żadnych objawów. Powiększający się tętniak, którego krew wypycha coraz mocniej, może pęknąć doprowadzając do niebezpiecznego krwotoku.

Tego typu sytuacje wymagają natychmiastowej interwencji lekarskiej. Tętniaka leczy się operacyjnie dwoma metodami. Pierwsza polega na otwarciu czaszki i założeniu klipsa z tytanu na tętniaka. Druga wiąże się z nakłuciem tętnicy, przez którą wprowadza się mikroskopijny cewnik.

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
9
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz