Home Kategorie Ludzie Co najmniej 2000 euro dla każdego Polaka. Tą obietnicą Andrzej Duda przebił wszystkich.

Co najmniej 2000 euro dla każdego Polaka. Tą obietnicą Andrzej Duda przebił wszystkich.

Co najmniej 2000 euro dla każdego Polaka. Tą obietnicą Andrzej Duda przebił wszystkich.

Festiwal wyborczych obietnic trwa w najlepsze. Politycy starają się roztoczyć przed nami wizje tak piękne, że gdy skończy się kampania, a zacznie szara rzeczywistość, może być ciężko do niej wrócić.

Wszyscy kandydaci starali się jak najlepiej wykorzystać ostatnie momenty kampanii. Również prezydent Andrzej Duda nie zwalniał tempa po wizycie w Stanach Zjednoczonych.

Podczas spotkania z mieszkańcami Wierzbinka, prezydent przekonywał, że ma ambitne plany na drugą kadencję. Zapowiedział, że świadczenia 500 plus i 300 plus mają pozostać w polskich rodzinach.

Z kolei w Mikstacie Andrzej Duda przekonywał, że 500 plus nie wystarczy, aby rodzina żyła na godnym poziomie.

„Chcę, żeby ludzie w Polsce żyli na takim poziomie, na jakim żyje się na zachodzie Europy. 500+ było po to, by politycy opozycji nie musieli śmiać się, że wystarczy szczaw i mirabelki, żeby zapewnić dzieciom w wielu rodzinach, aby nie były głodne w szkołach” – stwierdził.

Podkreślił również, że flagowy program PiS-u był wielkim sukcesem i zmniejszył ubóstwo wśród polskich dzieci o 90 procent.

Temat 500 plus i 13 emerytury pojawia się podczas niemal każdego wystąpienia kandydata PiS. Jednak ostatnie sondaże prezydenckie pokazują, że to może nie wystarczyć, ponieważ rokowania dla prezydenta Dudy nie są zbyt optymistyczne.

W ostatni dzień kampanii prezydent zdecydował się na mocny akcent. Podczas spotkania z mieszkańcami Wierzbinka, Andrzej Duda zaznaczył, że w najbliższych latach w Polsce musi być wzrost wynagrodzeń.

– „Ja bym chciał, żeby na koniec tej drugiej, pięcioletniej kadencji Polak przeciętnie zarabiał co najmniej, w przeliczeniu na euro, 2 tys. euro. Co najmniej” – zadeklarował.

Doprecyzował też, że „będą tacy, którzy będą zarabiali więcej i tacy, którzy będą zarabiali trochę mniej”, to bez wątpienia jedna z najmilszych obietnic, jakie padły w trakcie kampanii,

Kurs online na kosmetyczkę z cert.
Kurs online na kosmetyczkę z cert.
69,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online na kosmetyczkę z certyfikatami za 69 zł w Kar-Group

Twoja reakcja?

Super
Super
17
Ha ha
Ha ha
131
Wow
Wow
8
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
20

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz