Home Kategorie Poruszające Zrzucił 6-letniego chłopca z 10 piętra. Nastolatek w ten sposób chciał zaistnieć w telewizji.

Zrzucił 6-letniego chłopca z 10 piętra. Nastolatek w ten sposób chciał zaistnieć w telewizji.

Zrzucił dziecko z platformy widokowej, bo chciał zaistnieć w telewizji. Teraz nastolatek usłyszał wyrok. Możliwe, że nigdy nie wyjdzie z więzienia.

Zdarzenie miało miejsce w sierpniu ubiegłego roku. Jak podaje Polsat News, 17-letni Brytyjczyk Jonty Bravery zrzucił 6-letniego Francuza z platformy widokowej na 10 piętrze galerii sztuki Tate Modern w Londynie.

Tate Modern to brytyjskie muzeum narodowe międzynarodowej sztuki nowoczesnej w Londynie. Jest to najpopularniejsza atrakcja turystyczna w całym Zjednoczonym Królestwie. 6-letni chłopiec, którego personaliów nie ujawniono, tego dnia zwiedzał to miejsce z rodziną. W pewnym momencie został wyrzucony przez Bravery’ego z platformy widokowej. Dziecko uderzyło w znajdujący się30 metrów niżej dach.

Chłopiec został przetransportowany do szpitala helikopterem. Na całe szczęście przeżył, ale wskutek upadku doznał poważnych obrażeń wewnętrznych. Lekarze stwierdzili u niego krwawienie z mózgu, pęknięcie kręgosłupa, a także złamanie kilku kości.

To może Cię zainteresować:  Szczur utknął w kanalizacji i desperacko walczył o życie. Stracił już nadzieję na ratunek.

Jak poinformowali rodzice, 6-latek dopiero w styczniu zaczął z powrotem „normalnie” jeść. Przed nim jeszcze wiele lat rehabilitacji:

– „Dziś nadal jest na wózku inwalidzkim, nosi szyny na lewym ramieniu i obu nogach i spędza dni w gorsecie. On cierpi. Nie ma słów, by wyrazić, przez co przechodzimy.”

Poniżej można obejrzeć nagranie z miejsca zdarzenia.

Relacje świadków ataku na 6-latka w Tate Modern nie pozostawały żadnych złudzeń. Nastolatek zrobił to z premedytacją.

W grudniu podczas przesłuchania powiedział policji, że planował skrzywdzić kogoś w muzeum, ponieważ chciał zaistnieć w telewizji. Tym samym przyznał się do usiłowania zabójstwa.

To może Cię zainteresować:  Płaskoziemca zginął w katastrofie rakiety. Próbował udowodnić, że Ziemia jest dyskiem.

Biegli sądowi stwierdzili u 18-letniego Brytyjczyka spektrum zaburzeń autystycznych i osobowościowych. Jednak sędzia Maura McGowan podczas ogłaszania wyroku uznała, że te schorzenia nie wyjaśniają w pełni motywów jego działania. Według niej nastolatek stanowi „poważne i bezpośrednie zagrożenie dla społeczeństwa”. Dodała także, że życie chłopca już nigdy nie będzie takie samo, a rodzice poświęcą część swojego życia, aby się nim zająć.

Brytyjczyk usłyszał wyrok 15 lat pozbawienia wolności. Możliwe jednak, że nigdy nie zostanie już wypuszczony na wolność.

Fizjoterapia: masaż z konsultacją
Fizjoterapia: masaż z konsultacją
79,99 zł
150,00 zł
90 dni
do końca oferty!
60-minutowy masaż ciała z konsultacją i planem leczenia od 79,99 zł w Fizjoterapia Andrzej Pastwa w Bydgoszczy (-47%)

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
11

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz