Home Kategorie News Nieoficjalne informacje: Emeryci dostaną dwa razy więcej pieniędzy? Znamy szczegóły nowego pomysłu.
2.18K

Nieoficjalne informacje: Emeryci dostaną dwa razy więcej pieniędzy? Znamy szczegóły nowego pomysłu.

Nieoficjalne informacje: Emeryci dostaną dwa razy więcej pieniędzy? Znamy szczegóły nowego pomysłu.

Emerytury to gorący temat w naszym kraju, szczególnie w trakcie walki o fotel prezydenta. W mediach pojawiły się nieoficjalne doniesienia o kolejnym rządowym pomyśle.

Starający się o reelekcję Andrzej Duda już rok temu zapowiadał podwyżki emerytur. Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, prezydent w trakcie wiecu w Kielcach miał potwierdzić swoje słowa i przedstawić pomysł na polepszenie sytuacji finansowej seniorów.

– „Powiedziałem do koleżanek i kolegów z rządu: “Słuchajcie, sprawa jest prosta – trzeba zacząć wypłacać emerytom i rencistom dodatkowe świadczenia i trzeba starać się wypłacać ich coraz więcej”. Może w końcu uda się nam dojść do pełnych 12 i będzie za każdym razem dwa razy tyle, co do tej pory mieli. Bo o to właśnie chodzi, bo to będzie dla nich rzeczywiście znaczący wzrost. Do tego zmierzamy” – przekazał Andrzej Duda w Kielcach.

To może Cię zainteresować:  Koronawirus w Polsce 28 kwietnia. Jest już prawie 600 ofiar śmiertelnych.

Dziennikarze poprosili o komentarz do tych zapowiedzi dr Łukasza Wacławika, specjalistę od ubezpieczeń społecznych. Ekspert twierdzi, że oznacza to wprowadzenie kolejnych świadczeń, które będą sporym obciążeniem dla skarbu państwa.

– „Wynika z nich, że prezydent chce wypłacać też 16., 17. i w końcu 24. emeryturę. Oznaczałoby to, że wszyscy emeryci dostawaliby podwójne emerytury co roku. A to dodatkowe ponad 130 mld zł rocznie” – przekazał specjalista.

Jak prognozuje Eurostat na temat demografii i raportów ministerstwa finansów o stopie bezrobocia, inflacji, wzroście płac i PKB w najbardziej optymistycznym wariancie na wypłaty ZUS w latach 2020 – 2024 zabraknie 211 mld zł. W 2024 na renty i emerytury zabraknie aż 355 mld zł.

Twoja reakcja?

Super
Super
5
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz