Home Kategorie News Niestety Auchan podjął nagłą decyzję o zamknięciu sklepów. Czy to efekt zakazu handlu w niedzielę?
8.21K

Niestety Auchan podjął nagłą decyzję o zamknięciu sklepów. Czy to efekt zakazu handlu w niedzielę?

Niestety Auchan podjął nagłą decyzję o zamknięciu sklepów. Czy to efekt zakazu handlu w niedzielę?

Auchan to jeden z tych hipermarketów, w którym wielu klientów uwielbia robić zakupy. Raczej nikt nie podejrzewał, że sieć postanowi zamknąć sklepy. Dla wielu osób to posunięcie może być niezrozumiałe.

Sieć Auchan w wielu aspektach może być uznawana za bezkonkurencyjną. Okazuje się jednak, że nawet taki gigant może natknąć się na problemy, które wymuszają bardzo trudne decyzje. Przez nie już niedługo zostaną zamknięte dwa sklepy w jednym z województw.

Według informacji podanych przez WP, Auchan postanowił zamknąć dwa obiekty w województwie śląskim. Dotyczy to sklepów w Dąbrowie Górniczej i Mysłowicach. Niektórzy mogą obwiniać o to zakaz handlu w niedzielę, ale prawda jest jeszcze bardziej zaskakująca.

Przyczyną tak radykalnych rozwiązań są niskie obroty i wysokie koszty wynajmu powierzchni, które sprawiły, że sklepy odnotują straty. Auchan Retail Polska poinformowało, że postara zadbać się o swoich pracowników. Jakie są prawdopodobne rozwiązania?

– „Na tym etapie priorytetem naszych działań jest wsparcie pracowników zamykanych sklepów, którym, w miarę możliwości, zaoferujemy alternatywne stanowiska pracy w okolicznych sklepach należących do naszej sieci. Musimy natomiast pamiętać, że w perspektywie długoterminowej koncentrujemy się na zapewnieniu trwałej rentowności wszystkich sklepów, tak aby realizować założoną przez nas strategię Auchan 2022” – wyjaśnił dyrektor generalny Auchan Retail Polska, przytaczany przez portal Wirtualna Polska.

W sklepach w Dąbrowie Górniczej i Mysłowicach klienci po raz ostatni zakupy zrobią 30 sierpnia. Rozwiązanie umów z pracownikami nastąpi w trybie zwolnień grupowych z zapewnieniem odpraw.

Fotobrazy: różne formaty
Fotobrazy: różne formaty
18,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Od 18,90 zł: fotoobraz na płótnie z Twoim zdjęciem (formaty 30x40, 40x60 i więcej) z Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz