Home Kategorie Jedzenie Do sieci trafiły zdjęcia obiadów z polskich więzień. Dietetycy dbają o o sadzonych. Koszt jednego posiłku nie jest tajemnicą.

Do sieci trafiły zdjęcia obiadów z polskich więzień. Dietetycy dbają o o sadzonych. Koszt jednego posiłku nie jest tajemnicą.

Do sieci trafiły zdjęcia obiadów z polskich więzień. Dietetycy dbają o o sadzonych. Koszt jednego posiłku nie jest tajemnicą.

Mało kto spodziewałby się, że w więzieniu liczyć można na dobre jedzenie, a jednak serwowane są tam tak kultowe dania, jak kotlety mielone ze smakowitymi dodatkami.

Rzadko natrafimy na zdjęcia pokazujące posiłki i informacje dotyczące tego jak karmieni są osadzeni w zakładach karnych. Jednak już teraz możesz na własne oczy przekonać się co jedzą skazańcy. Cena jednego takiego posiłku zaskoczy wiele osób.

Nie da się ukryć, że pobyt w więzieniu to raczej jeden z najczarniejszych scenariuszy, jaki możemy sobie wyobrazić. Ograniczenie wolności, izolacja od świata zewnętrznego i pobyt wśród ludzi, którzy zostali skazani za najróżniejsze przewinienia, to czynniki, które zdecydowanie utrudniają skuteczną resocjalizację.

Pochylmy się jednak na moment nad kwestią jadłospisu. Okazuje się, że trafimy tam na naprawdę dobre rzeczy.

Życie za kratkami rządzi się swoimi prawami i dla wielu osób owiane jest dozą tajemnicy. Niekiedy pewne informacje dotyczące realiów osadzonych przedostają się poza mury więzienne. Z pewnością wiele osób założyłoby, że w trakcie odbywania wyroku można zapomnieć o takich frykasach jak kotlety mielone. Jednak zdjęcia mówią same za siebie.

Zgodnie z tym, co możemy przeczytać na stronie Posiłki w więzieniach, za odpowiednie wyżywienie więźniów odpowiadają lekarze dietetycy. To dzięki nim na talerzach osadzonych pojawiają się niekiedy i kotlety mielone. Na przykład w Zakładzie Karnym we Wronkach więźniowie mogą wybrać pomiędzy dietami: podstawową, lekkostrawną, dla chorujących na cukrzycę i dietę indywidualną. Ciężko uwierzyć ile kosztuje jeden taki posiłek.

– „Całodzienne wyżywienie jednego więźnia kosztuje 4,80 zł. Na jedzenie dla nieletnich osadzonych służba więzienna przeznacza o 40 groszy więcej. Stawka rośnie do 5,70 zł, jeśli lekarz zaleci specjalną dietę. Na lepsze wyżywienie mogą liczyć więźniowie chorzy na cukrzycę, na których posiłki wydaje się 6,80 zł dziennie” – można wyczytać we wpisie zamieszczonym na Facebooku przez stronę Posiłki w więzieniach.

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, można założyć, że koszt jednego posiłku wynosi średnio 1,60 zł. To może zdawać się niewiele, ale warto zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku masowego przygotowywania posiłków, ich koszt jest niższy.

Jadłospisy w więzieniach zwykle powtarzają się co 10 dni. W związku z tym kotlety mielone w niektórych zakładach karnych nie są taką rzadkością. Niektórzy stwierdziliby pewnie, że więźniowie nie zasługują na tego typu “luksusy”. Należy jednak pamiętać o tym, że osadzeni trafiają do więzienia z najróżniejszych powodów i nie można odbierać im prawa do zdrowej diety. Ponadto odpowiednie warunki i ludzkie traktowanie są czynnikami, które mogą sprzyjać procesowi resocjalizacji.

Kurs online: Opiekun w żłobku
Kurs online: Opiekun w żłobku
79,00 zł
299,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Opiekun w żłobku z elementami animatora czasu wolnego z zaświadczeniem MEN za 79 zł z Online Edukacja

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
9

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz