Home Kategorie News Prezydent już potwierdził. Polacy przecierają oczy ze zdumienia. Chodzi o pieniądze.
21.19K

Prezydent już potwierdził. Polacy przecierają oczy ze zdumienia. Chodzi o pieniądze.

Prezydent już potwierdził. Polacy przecierają oczy ze zdumienia. Chodzi o pieniądze.

Pieniądze zostaną w kieszeniach Polaków. Prezydent oficjalnie potwierdził, że wprowadzone będą zmiany i poskutkują one sporymi oszczędnościami, które odczujemy wszyscy.

Dbający o domowy budżet mogą miło się zaskoczyć, gdyż zmianie ulegną ceny, a te w zeszłym miesiącu nie były najbardziej korzystne.

Pieniądze wydawane przez przeciętnego obywatela Polski z roku na rok są coraz większe. Jeszcze nie tak dawno GUS porównał ceny z czerwca zeszłego roku i potwierdził znaczny ich wzrost. Jednakże teraz mamy wyjątkowo radosne dla większości ludzi wiadomości.

Pieniądze przeznaczone na opłacanie rachunków to coś na czym ciężko oszczędzać. Co miesiąc musimy uiszczać niezbędne opłaty, ale już od początku lipca wchodzą zmiany cen gazu dla odbiorców indywidualnych. Będą one niższe.

To z pewnością ucieszy wiele osób i pozwoli nieco podreperować domowy budżet. Mogło do tego dojść, bo już w połowie czerwca zatwierdzono niższą taryfę PGNiG Obrót Detaliczny dla gospodarstw domowych.

Jak wielkie pieniądze zostaną w naszej kieszeni? Polsat News podaje, iż URE przekazało o spadku cen gazu o 10,6 proc w związku z wprowadzonymi zmianami. Na tym samym poziomie zostaje natomiast stawka opłat abonamentowych, a więc zmaleje średnia płatność w rachunku płaconym przez odbiorców gazu PGNiG OD o 9,8 proc. Oczywiście wprowadzenie tych zmian nie byłoby tak proste, gdyby nie fakt, iż na Towarowej Giełdzie Energii również odnotowano obniżki cen. Jak procenty przekładają się na realne pieniądze płacone przez Polaków? Niektórzy przecierają oczy ze zdumienia.

Nowa taryfa będzie obowiązywać od 1 lipca do 31 grudnia 2020 i korzystający z gazu Polacy zauważą, że przelewane przez nich pieniądze z racji należności z jego wykorzystania będą o wiele mniejsze.

PGNiG podaje, że średnio rachunki zmaleją o 13,5 proc. Największych oszczędności mogą spodziewać się ci, którzy gaz wykorzystują do ogrzewania domów i mieszkań. Według informacji podanych przez Polsat News, ci klienci oszczędzą nawet 1740 zł.

Colorland: fotoksiążka A3 i więcej
Colorland: fotoksiążka A3 i więcej
26,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Fotoksiążka kwadratowa od 26,90 zł (20x20 lub 30x30) lub w formacie A3 (od 80 zł) i więcej z Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
11
Ha ha
Ha ha
50
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz