Home Kategorie Ludzie Zapadła niespodziewana decyzja sądu w sprawie zabójcy Adamowicza. Nikt się tego nie spodziewał.

Zapadła niespodziewana decyzja sądu w sprawie zabójcy Adamowicza. Nikt się tego nie spodziewał.

Zapadła niespodziewana decyzja sądu w sprawie zabójcy Adamowicza. Nikt się tego nie spodziewał.

Paweł Adamowicz zginął tragicznie, a jego śmierć dała początek dyskusji publicznej na temat zagrożenia jakim jest wprowadzanie mowy nienawiści do głównego nurtu w mediach i polityce.

14 stycznia 2019 r. w trakcie finału WOŚP, na scenę wszedł mężczyzna, który zadał prezydentowi Gdańska śmiertelne ciosy. Sąd podjął wobec niego kolejną decyzję.

Paweł Adamowicz swoje życie oddał za Gdańsk i poświecił się lokalnej polityce. Nikt nie przypuszczał, że jego życie skończy się w ten sposób, stąd gdy media obiegła informacja o jego zabójstwie, wszyscy byli w szoku i zaczęli wychodzić na ulice, przeciwstawiając się publicznemu przyzwalaniu na używanie przez osoby publiczne mowy nienawiści. Po ponad roku sąd podjął kolejną decyzję w sprawie zatrzymanego sprawcy.

Paweł Adamowicz zmarł w wieku 54 lat i gdyby nie tamta tragedia mógłby pewnie jeszcze wiele zrobić dla Gdańska. Mimo iż od czasu zabójstwa polityka minęło już sporo czasu, sprawca nadal nie zasiadł na ławie oskarżonych. Po usłyszeniu zarzuty zabójstwa uznano za konieczne stworzenie opinii biegłych psychiatrów, aby wykluczyć możliwość, że mężczyzna w momencie popełniania czynu był niepoczytalny.

To może Cię zainteresować:  Małgorzata Rozenek w obcisłym dresie spaceruje za rękę z Radkiem. Macierzyństwo dodaje jej skrzydeł.

Teraz wg informacji przekazanych przez Interię, sąd podjął niespodziewaną decyzję o przedłużeniu aresztu tymczasowego do 3 października 2020 w stosunku do zabójcy Adamowicza.

Zabójca Pawła Adamowicza przebywa w areszcie od momentu zatrzymania go na scenie, tuż po zadaniu prezydentowi Gdańska śmiertelnych ciosów. Niespodziewana decyzja sądu spowodowana jest prośbą biegłych psychiatrów zajmujących się przypadkiem mężczyzny o wydłużenie czasu.

Eksperci stwierdzili, iż jest to niezbędne w celu stworzenia opinii na temat zatrzymanego, ze względu na konieczność przeprowadzenia kolejnego badania psychologicznego. W skierowanym do sądu dokumencie, do którego przychylił się sędzia, termin zakończenia tworzenia opinii psychologicznej wyznaczyli na koniec lipca br. Jednocześnie całe śledztwo mające ustalić przebieg tragicznego wydarzenia z gdańskiego finału WOŚP przedłużone zostało do 13 października 2020 r.

Gdy 19 stycznia wszystkie media w kraju przekazały informacje o Pawle Adamowiczu, ciężko było w to uwierzyć. Po otrzymaniu ciosów, prezydent Gdańska został przetransportowany do szpitala w bardzo ciężkim stanie i ostatecznie zmarł. Na wyrok w tej sprawie trzeba będzie jeszcze poczekać.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
24

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz