Home Kategorie News Porażający bilans wesela w Małopolsce. 237 na kwarantannie. 41 zakażonych, w tym jeden senator.
6.89K

Porażający bilans wesela w Małopolsce. 237 na kwarantannie. 41 zakażonych, w tym jeden senator.

Porażający bilans wesela w Małopolsce. 237 na kwarantannie. 41 zakażonych, w tym jeden senator.

Wesele w Małopolsce zakończyło się nieszczęściem, a wszystko przez koronawirusa. Bilans uroczystości jest zatrważający – 41 infekcji i 237 osób na kwarantannie.

Koronawirus nawiedził wesele w Nawojowej niedaleko Nowego Sącza w woj. małopolskim. W uroczystości, która odbyła się 11 czerwca, udział brało ponad 100 osób, a wśród nich chory na COVID-19.

Na feralnym weselu koronawirusem zakaziło się 20 gości weselnych. Wirus szybko się rozprzestrzenił i zainfekował kolejne 21 osób. Trzy z nich trafiły do szpitala. Ostatecznie 236 osób zostało objętych kwarantanną – są wśród nich nie tylko goście, ale i pracownicy domu weselnego.

Fakt.pl donosi, że w weselu uczestniczył też senator Prawa i Sprawiedliwości Wiktor Durlak. Jednak badania laboratoryjne wskazały, że polityk nie jest chory na COVID-19.

Lokalny oddział sanepidu zapewnia, że sytuacja została już opanowana. Wszystkie osoby, które zostały objęte kwarantanną, będą miały przeprowadzone testy na obecność koronawirusa w ciągu najbliższych dni. Na ten moment wymazy pobrano od 163 osób.

Wesele, które miało miejsce w Nawojowej, to nie pierwsza uroczystość, na którą zawitał koronawirus. Podobna sytuacja miała też miejsce w Gibach na Podlasiu. Po weselu 6 czerwca potwierdzono obecność koronawirusa u czterech mieszkańców powiatu sejneńskiego. Wśród nich znaleźli się radna gminy i urzędnik państwowy – informuje tvn24.pl.

To może Cię zainteresować:  Odległy termin wizyty u lekarza? Rząd zapłaci za prywatne leczenie.

Koronawirus bawił się także na weselu w Sierakowie. U pięciu gości weselnych – dwóch kobiet i trojga dzieci, testy potwierdziły obecność patogenu. Wymazy pobrano łącznie od 63 osób – 53 z nich nie są chore na COVID-19, a wyniki 12 pozostałych gości będą znane za kilka dni – informuje gloswielkopolski.pl.

Twoja reakcja?

Super
Super
13
Ha ha
Ha ha
20
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz