Home Kategorie Ludzie Ile emerytury dostaje Jarosław Kaczyński? Ujawniono ogromną kwotę. Wiemy też ile zaoszczędził w zeszłym roku.
11.94K

Ile emerytury dostaje Jarosław Kaczyński? Ujawniono ogromną kwotę. Wiemy też ile zaoszczędził w zeszłym roku.

Jarosław Kaczyński otrzymuje o wiele większą emeryturę niż seniorzy w naszym kraju. Jak podaje WP, prezes PiS zaoszczędził 104 tys. zł tylko w zeszłym roku.

Jarosław Kaczyński zgromadził na swoim koncie niemałą sumkę. Wielu może być zdziwionych ile pieniędzy na rok zarabia polityk.

Jarosław Kaczyński dostaje 6,9 tys. zł samej emerytury. Jak wynika z opublikowanego oświadczenia majątkowego posłów za zeszły rok, prezes PiS w ciągu roku otrzymał łącznie 82,8 tys. zł świadczenia. Warto w tym miejscu nadmienić, że przeciętna emerytura w Polsce wynosi ok. 2200 zł brutto i brzmi niczym ponury żart.

Z danych, które pojawiły się na stronie internetowej Sejmu, wynika również, że polityk w 2019 roku zaoszczędził aż 104 tysiące, co daje o 21,3 tysiąca więcej niż w roku poprzednim tj. 2018. Co więcej, na jego koncie pojawiła się też nieopodatkowana dieta poselska w wysokości 30 tysięcy. Stanowi ona wyrównanie kosztów ponoszonych w związku z wykonywaniem mandatu w kraju.

To może Cię zainteresować:  Lech Wałęsa ostro do Kaczyńskiego. Chce go wywieźć na taczkach „do miejsca właściwego”.

Kaczyński mimo dużych zarobków ma też zaciągnięty kredyt. Do spłaty pozostało mu ok. 107 tys. zł – podaje WP. Został on rzekomo zaciągnięty na poczet opieki nad chorą matką.

Uwagę mediów zwrócił jednak fakt, że na oświadczeniu majątkowym nie zgadzają się ze sobą daty jego złożenia i wpłynięcia do sekretariatu marszałka Sejmu. Polityk oznaczył pismo na 24 czerwca, lecz z oświadczenia wynika, że wpłynęło ono już 27 kwietnia. Skąd ta różnica? Być może polityk sam o tym poinformuje.

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
19

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz