Home Kategorie Niesamowite Sowa wychowuje małe kaczątko przez pomyłkę, uznając dziwne jajo za własne.

Sowa wychowuje małe kaczątko przez pomyłkę, uznając dziwne jajo za własne.

Sowa wychowuje małe kaczątko przez pomyłkę, uznając dziwne jajo za własne.

Słyszałeś kiedyś o sowie i kaczątku, które postanowiły żyć razem? Brzmi to jak bajka, ale ta dziwna para została uchwycona przez fotografa z Florydy w jego własnym ogrodzie.

Laurie Wolf z początku myślała, że sowa mieszkająca w pobliskim drzewie miała własne pisklęta. Jednak gdy przyjrzała się bliżej, jasne stało się, że ten uroczy żółty ptak, który wyglądał z gniazda, to tak naprawdę małe kaczątko, które sowa wychowywała jak własne dziecko.

– „Ta dwójka po prostu siedziała sobie obok siebie. To jest niewiarygodne. Do dziś nie potrafię tego pojąć” – powiedziała Laurie National Geographic.

Zjawisko to okazuje się nie być takie rzadkie, jak moglibyśmy przypuszczać. Kaczki „Karolinki” nie lubią składać wszystkich jaj w jednym miejscu i często składają je w gniazdach innych ptaków, licząc na to, że niektóre się wylęgną, a ich geny wejdą do następnego pokolenia.

To może Cię zainteresować:  Dziewczyna uwięziona we własnym ciele przez 4 lata, wybudza się i mówi coś, co miało być tajemnicą.

– „Nie jest to powszechnie udokumentowane, ale z pewnością się zdarza” – powiedział w National Geographic Christian Artuso.

Mężczyzna wspomniał też o incydencie z 2007 roku, gdy sowa wysiedziała i wychowała trzy kacze pisklęta.

– „Można myśleć o tym, jak o strategii nie trzymania wszystkich jaj w jednym koszyku. Jeśli rozrzucisz jajka, twoje szanse na przekazanie genów są znacznie większe, zwłaszcza jeśli stracisz własne jaja przez interwencję drapieżnika. Wiemy, że tak się dzieje, ale tak naprawdę nie wiemy jak często. Byłem więc szczęśliwy, mogąc zobaczyć inny tego przykład.”

Mimo że jaja sowy i kaczki wyglądają zupełnie inaczej, nie wiadomo, dlaczego rodzice nie zdają sobie sprawy, że pomagają wysiadywać gatunek, który nie jest ich własnym. Jeśli chodzi o kaczątko, prawdopodobnie przetrwało ono po skoku wiary z drzewa. Kacze pisklęta stają się samodzielne zaraz po urodzeniu, co oznacza, że są w stanie przetrwać na własną rękę niemal od samego początku.

To może Cię zainteresować:  Kasjerka wyrywa klientce dziecko z rąk. Chwilę później dzieje się coś przerażającego.

Wyszczuplająca kriolipoliza
Wyszczuplająca kriolipoliza
99,90 zł
200,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wyszczuplająca kriolipoliza od 99,90 zł w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz