Home Kategorie News Właśnie powstała prezydencka ustawa dotycząca szkół. Wielkie zmiany. Wielu będzie niezadowolonych.
29.94K

Właśnie powstała prezydencka ustawa dotycząca szkół. Wielkie zmiany. Wielu będzie niezadowolonych.

Właśnie powstała prezydencka ustawa dotycząca szkół. Wielkie zmiany. Wielu będzie niezadowolonych.

Andrzej Duda przygotował właśnie ustawę dotyczącą szkół. Uczniowie i nauczyciele muszą być gotowi na wielkie zmiany.

Prezydent odbył dzisiaj spotkanie w Pałacu Prezydenckim, na którym gościły polskie rodziny. W trakcie spotkania poruszono ważną kwestię, która dotyczy wszystkich rodziców wychowujących dzieci uczęszczające do szkoły.

– „Składam prezydencki projekt, który jednoznacznie przesądza, że działalność wszelakich organizacji na terenie szkoły wymaga przede wszystkim zgody rodziców. Organizacje zobowiązane będą do przedstawienia wszystkich informacji o swoim działaniu” – przekazał prezydent Andrzej Duda.

Dodatkowo wszystkie organizacje, o których wspomniał Duda będą zobowiązane do informowania o swoim działaniu. Prezydent dodał, że jego decyzja wynika z tego, że Karta Rodziny powinna zapewniać szereg gwarancji, które dotyczą też wychowywania dzieci w zgodzie ze swoimi przekonaniami.

– „W Karcie Rodziny jest mowa o szeregu gwarancji, jakie powinna mieć rodzina, a także o szczególnie ważnym prawie rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami” – zaznaczył.

Andrzej Duda odniósł się też do sytuacji, w której znaleźli się uczniowie i nauczyciele w ostatnich miesiącach. Decyzja może wynikać z planów rządu w kwestii powrotu dzieci do szkół we wrześniu.

To może Cię zainteresować:  Poważne trzęsienie ziemi na Śląsku. Nikt nie spodziewał się czegoś takiego w Polsce.

– „Edukacja domowa odbywała się w ostatnim czasie we wszystkich domach w Polsce. To działało dobrze. Nie mam wątpliwości, że rodzice powinni mieć ustawową możliwość korzystania z takiego rozwiązania” – powiedział Duda.

Prezydent ma nadzieję, że w przyszłości możliwe będzie prowadzenie lekcji za pośrednictwem sieci, jak działo się to od początku pandemii. Andrzej Duda jest przekonany, że ostatnie miesiące pokazały, że system polskiej edukacji bez problemu może zostać przeniesiony do sieci.

Twoja reakcja?

Super
Super
12
Ha ha
Ha ha
62
Wow
Wow
9
Smutny
Smutny
15
Zły
Zły
115

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz