Home Kategorie News Minister zdrowia ujawnił, co czeka nas jesienią. Dystans społeczny i maseczki to nie wszystko.
9.14K

Minister zdrowia ujawnił, co czeka nas jesienią. Dystans społeczny i maseczki to nie wszystko.

Minister zdrowia ujawnił, co czeka nas jesienią. Dystans społeczny i maseczki to nie wszystko.

Łukasz Szumowski wziął udział w programie „Gość Wydarzeń” w TVP, gdzie wypowiedział się o dalszym rozwoju epidemii w okresie jesiennym. Polacy będą musieli mocno uważać na obostrzenia.

Łukasz Szumowski zapowiedział, że jesienią czeka nas kolejny wzrost zachorowań. Można spodziewać się większego obłożenia szpitali, nie tylko ze względu na COVID-19, ale też z powodu zachorowań na zwykłą grypę. Minister zdrowia uspokaja, ale apeluje również o zdrowy rozsądek.

– „Na jesieni oczywiście może być wzrost zachorowań. Będziemy mieli grypę, będziemy chodzili do lekarza, do szpitala, na SOR z objawami grypy – część z tego będzie Covidem. Ale mamy już wiedzę, mamy testy” – powiedział Łukasz Szumowski w TVP.

Minister zapowiedział, że na SOR-ach na pacjentów czekać będą testy antygenowe, które w ciągu 15 minut będą mogły zweryfikować czy jesteśmy chorzy na COVID-19. To ma pomóc w opanowaniu fali pacjentów, która spodziewana jest na jesień.

To może Cię zainteresować:  Palenie papierosów chroni przed koronawirusem czy nie? Jaka jest prawda?

Szumowski zapowiedział, że jesienią czeka nas „powrót do rozsądku”, a dokładniej dystans społeczny i noszenie maseczek. Nadal nie wiadomo ile osób tak naprawdę choruje w Polsce na COVID-19 (badania nie są w stanie sprawdzić całej populacji), mimo iż minister zdrowia uspokaja, że to niewielki odsetek – poniżej 2 promili.

Ponadto, zdaniem ministra zdrowia równie niewielki odsetek Polaków ma odporność na wirusa i przejdzie chorobę bezobjawowo. Według badań w “grupach wyselekcjonowanych”, przeciwciała ma 1-2% osób.

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
7
Zły
Zły
8

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz