Home Kategorie News Prezydent podpisał właśnie radykalną decyzję. Wiele rodzin przeciera oczy ze zdumienia.
49.47K

Prezydent podpisał właśnie radykalną decyzję. Wiele rodzin przeciera oczy ze zdumienia.

Prezydent podpisał właśnie radykalną decyzję. Wiele rodzin przeciera oczy ze zdumienia.

Prezydent podjął ostatnio radykalną decyzję, którą zapowiadał w minioną sobotę. Wtedy jego słowa wywołały spore poruszenie opinii publicznej. Teraz może być podobnie.

Andrzej Duda w poniedziałek oficjalnie podpisał projekt zmiany konstytucji. Kiedy tylko pojawił się pomysł o wprowadzeniu nowych zapisów, wiele osób nie mogło w to uwierzyć. Wszystko wskazuje na to, że rząd jest coraz bliższy zastosowania zmian, które zapowiedział prezydent. Nie wszystkim przypadnie to do gustu.

Przed południem w poniedziałek Andrzej Duda podpisał projekt zmian w konstytucji. Chodzi o wprowadzenie zakazu adopcji dzieci przez pary jednopłciowe, o czym mówił w minioną sobotę. Przyznał wtedy, że jest przeciwnikiem takiego rozwiązania.

– „W polskiej konstytucji powinien wprost być zapis, że wykluczone jest przysposobienie lub adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym” – mówił w minioną sobotę Andrzej Duda.

To może Cię zainteresować:  Zakończyło się spotkanie Andrzeja Dudy z Rafałem Trzaskowskim. Wiadomo, o czym rozmawiali.

– „W tym momencie jest to odpowiedzialność państwa za to, komu powierza się dziecko do wychowania. Dlatego zdecydowałem się zaproponować parlamentarzystom wprowadzenie takiego zapisu” – wyjaśniał.

Polsat News przytacza też słowa prezydenta, w których mówił o „dopracowaniu ochrony dzieci w Polsce”.

– „Szczególnej ochronie państwa podlegają dzieci, kiedy rodzice są pozbawiani władzy rodzicielskiej. Dzieci, które mogą podlegać przysposobieniu, mogą podlegać adopcji” – mówił.

Plany wprowadzenia zakazu nie wszystkim mogą przypaść do gustu. Od kilku miesięcy temat LGBT jest jednym z szerzej komentowanych w kraju.

Twoja reakcja?

Super
Super
97
Ha ha
Ha ha
8
Wow
Wow
12
Smutny
Smutny
12
Zły
Zły
41

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz