Home Kategorie Życie U Rydzyka już się nie patyczkują. Biskup wprost o wyborach.
4.40K

U Rydzyka już się nie patyczkują. Biskup wprost o wyborach.

U Rydzyka już się nie patyczkują. Biskup wprost o wyborach.

Tadeusz Rydzyk gościł w swoich mediach biskupa Ignacego Deca. Przewodniczący Rady ds. Apostolstwa Świeckich KEP udzielił wywiadu „Naszemu Dziennikowi”.

W wywiadzie wyraźnie poparł kandydaturę Andrzeja Dudy.

– „Każdy obywatel jest odpowiedzialny za Ojczyznę, winien uczestniczyć w sprawach publicznych, a zatem udział w wyborach to nasz obowiązek. Wynika on z odpowiedzialności za dobro wspólne. Jednocześnie katolik, dokonując wyboru, powinien zawsze pamiętać, że każda nasza decyzja ma moralny wymiar. Może być dobra albo zła. Ta wyborcza także” – przekonuje w mediach ojca Tadeusza Rydzyka ks. bp Ignacy Dec.

Przewodniczący Rady ds. Apostolstwa Świeckich KEP zwraca też uwagę na to, że „katolik powinien głosować na kandydata, który hierarchię wyznawanych wartości opiera na Dekalogu i Ewangelii”. Z tym oczywiście można się zgodzić. Później jednak przechodzimy do jawnej agitacji wyborczej, gdzie duchowny nie kryje się ze swoimi sympatiami politycznymi.

– „Dotychczasowa działalność prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i poglądy środowiska politycznego, które reprezentuje, stawia go w poważnym konflikcie z nauczaniem Kościoła, chodzi przede wszystkim o promowanie LGBT, wspieranie procedury in vitro czy opowiadanie się za demoralizującą edukacją seksualną w szkołach” – czytamy na oficjalnej stronie internetowej założonego przez Rydzyka Radia Maryja.

Później wspomniano oczywiście podpisanie karty LGBT przez Trzaskowskiego, zadeklarowanie chęci zostania pierwszym prezydentem, który udzieliłby ślubu osobom tej samej płci, oraz wprowadzenia „demoralizującej edukacji seksualnej”.

– „Prezydent Warszawy objął patronatem i wziął udział w tzw. paradzie równości, promującej zachowania sprzeczne z moralnością chrześcijańską i Biblią” – twierdzą media Rydzyka.

– „Katolicy nie mogą wspierać takich kandydatów, którzy są za przedefiniowaniem instytucji małżeństwa czy podejmują działania ograniczające prawa rodziców w zakresie odpowiedzialności za wychowanie dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami” – twierdzi Dec i dodaje:

– „Nigdy nie może być zgody katolika na relatywizm moralny. ”

W dalszej części artykułu opublikowanego na radiomaryja.pl oceniono, że „promocja ruchów LGBT nie służy dobru, niszczy rodzinę”. Cytowany prof. Mieczysław Guzewicz, konsultor Rady Episkopatu Polski ds. Rodziny, stwierdza:

– „Ma to swoje korzenie w neolewicy, której główne założenia to: usunięcie religii ze szkół, aborcja bez ograniczeń, obowiązkowa permisywna edukacja seksualna, legalizacja związków homoseksualnych, nawet z możliwością adopcji dzieci.”

Dodaje też, że to na tym polegać ma proponowana przez Trzaskowskiego „europejskość”.

Rytuał Essence of Asia i więcej
Rytuał Essence of Asia i więcej
89,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Pielegnujący rytuał Essence of Asia za 89,99 zł i więcej w Body Secret & SPA w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
8

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz