Home Kategorie Ludzie Tadeusz Rydzyk przekroczył wszelkie granice. Kpi ze zmarłych i branży pogrzebowej.

Tadeusz Rydzyk przekroczył wszelkie granice. Kpi ze zmarłych i branży pogrzebowej.

Tadeusz Rydzyk przekroczył wszelkie granice. Kpi ze zmarłych i branży pogrzebowej.

Tadeusz Rydzyk to jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w naszym kraju, a jego wypowiedzi działania wywołują zwykle burzę w mediach.

Tym razem na antenie telewizji TRWAM wypowiedział się o zmarłych i zażartował z branży pogrzebowej. Ludzie odczuli spory niesmak. Zdecydowanie takie tematy nie powinny być powodem do drwin.

Rydzyk zszokował wszystkich. Jego anegdota zamiast rozśmieszyć, oburzyła wiele osób i zażenowała pracowników branży pogrzebowej. Jego niesmaczne wypowiedzi odbiły się szerokim echem w mediach.

Tadeusz Rydzyk na antenie Telewizji Trwam poruszył m.in. temat nadal panującej pandemii. Rozmowa szybko zeszła na zagadnienia związane z osobami, które poniosły śmierć w wyniku powikłań COVID-19. Redemptorysta zastanawiał się, dlaczego w tym roku umiera o wiele mniej osób w porównaniu do roku poprzedniego.

– „A propos stanu sanitarnego, tak się wszyscy boją śmierci i tak dalej, że tyle ludzi umiera. Dziennie umiera więcej w Polsce, bo ok. 300 osób, na raka. Ile ludzi umiera dziennie na zawał serca czy na inne? A w ogóle, przeciekawa sprawa i warto się zastanowić. Dlaczego dużo mniej umiera ludzi niż w zeszłym roku o tej samej porze, w tych samych miesiącach? Dużo mniej. Może to nie jest śmieszne, ale można się uśmiechnąć” – mówił Tadeusz Rydzyk z przekornym uśmiechem na ustach.

Można było się zdziwić, słysząc powyższe słowa, ale to nie koniec popisów duchownego. Tadeusz Rydzyk kontynuował i w pewnym momencie opowiedział anegdotę, którą usłyszał od znajomego. Dotyczyła ona branży pogrzebowej.

– „[…] kolega prowadzi zakład pogrzebowy i mówi: “No chyba będę musiał zamknąć, bo tak mało ludzi umiera”. A może dlatego, że bardziej zachowujemy przepisy jakieś higieniczne? Myjemy ręce często, odkażamy. Może i to też, nie wiem” – wypowiadał się na antenie Tadeusz Rydzyk.

Dziennikarze Interii postanowili sprawdzić, ile w tym wszystkim prawdy. Adam Ragiel, założyciel Polskiego Centrum Szkolnictwa Funeralnego, stwierdził, że w statystykach nie widać zbyt dużego spadku pogrzebów, nie odnotowano też ich wzrostu. Adam Ragiel przewiduje, że fala zgonów może dopiero się zacząć, ponieważ nieleczone schorzenia mogą mocno odbić się na zdrowiu. Przez koronawirusa wielu Polaków rezygnowało z wizyt u lekarzy, niektórzy mogą niedługo przekonać się o bolesnych konsekwencjach takich decyzji.

Bilety do Multikina i Cinema 3D
Bilety do Multikina i Cinema 3D
14,90 zł
8 dni
do końca oferty!
14,90 zł: bilet na seans 2D w sieci kin Multikino i Cinema 3D – miejsca standardowe, VIP lub SuperVIP (44 lokalizacje)

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
7
Wow
Wow
5
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
33

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz