Home Kategorie News Ważny komunikat Łukasza Szumowskiego. Szczepienia na koronawirusa będą obowiązkowe?

Ważny komunikat Łukasza Szumowskiego. Szczepienia na koronawirusa będą obowiązkowe?

Ważny komunikat Łukasza Szumowskiego. Szczepienia na koronawirusa będą obowiązkowe?

Łukasz Szumowski został zapytany po raz kolejny o koronawirusa. Tym razem chodziło o kwestię obowiązkowych szczepień.

Szef resortu zdrowia jest pewien – dopóki szczepionka nie zostanie wynaleziona, nie można na 100% stwierdzić czy szczepienia będą obowiązkowe. W tej samej sprawie zabrał też głos Andrzej Duda. Jego opinia skłania się już bardziej ku konkretnej decyzji.

Koronawirus to nadal gorący temat, szczególnie gdy coraz częściej słyszymy o ewentualnym obowiązkowym szczepieniu.

Obywatele Polski zastanawiają się czy będą zmuszeni poddać się mu, nawet jeśli nie będą czuć takiej potrzeby. Teorii w tej sprawie jest wiele. W końcu temat został podjęty przez ministra zdrowia.

Łukasz Szumowski w trakcie „Rozmowy Dnia” Radia Łódź i TVP3 stanowczo określił swoje stanowisko. Przypomniał też, że szczepionka nie została jeszcze wynaleziona.

W trakcie wywiadu minister został zapytany m.in. o obowiązek szczepień przeciwko COVID-19. Szumowski przyznał, że jest jeszcze za wcześnie, aby mógł dać jednoznaczną odpowiedź. Polityk uważa, że będzie to wiadome, gdy szczepionka zostanie faktycznie wynaleziona. Dopiero wtedy eksperci będą mogli pochylić się nad jej bezpieczeństwem dla zdrowia ludzi.

– „Nie wiemy, jak wyglądają badania, profil bezpieczeństwa, nie wiemy, ile jest odczynów poszczepiennych, w jaki sposób będzie badana, bo jeszcze nie jest. Dopiero, jak będziemy mieli te dane, będziemy mogli mówić, że ten produkt jest na tyle bezpieczny, czy nie na tyle bezpieczny, że powinniśmy go wpisać do kalendarza szczepień” – wypowiedź Szumowskiego cytuje Wprost.

Zdaniem szefa resortu zdrowia nie powinno się nad wyraz poruszać tematu, który dotyczy przyszłości, i o którym tak naprawdę niewiele wiemy. Temat szczepionek i tak budzi już wśród polskiego społeczeństwa ogromne emocje, dlatego nie warto wprowadzać w obieg błędnych i niepotwierdzonych informacji. Bardziej konkretne stanowisko przedstawił w tej sprawie Andrzej Duda.

Prezydent, który już kilkukrotnie informował, że nie jest zwolennikiem obowiązkowych szczepień, dodał we wtorek wpis na Twitterze. Według niego szczepienia, o których ostatnio w Polsce było głośno, powinny być dobrowolne i zależeć indywidualnie od każdego obywatela.

– „STOP MANIPULACJI! Uważam, że ewentualne szczepienie przeciw koronawirusowi nie powinno być obowiązkowe. Tak jak nie są obowiązkowe szczepienia przeciw grypie. Co do innych chorób (polio, gruźlica, szkarlatyna itp.), to zupełnie co innego. Inna rozmowa” – napisał.

Bilet do wrocławskiego ZOO
Bilet do wrocławskiego ZOO
51,00 zł
55,00 zł
120 dni
do końca oferty!
Bilet wstępu do ZOO Wrocław za 51 zł (zamiast 55 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
6
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz