Home Kategorie News Stało się. Niemcy ograniczają wjazd dla Polaków. Jest reakcja polskiego rządu.
46.58K

Stało się. Niemcy ograniczają wjazd dla Polaków. Jest reakcja polskiego rządu.

Stało się. Niemcy ograniczają wjazd dla Polaków. Jest reakcja polskiego rządu.

Niemcy ograniczyły wjazd do kraju dla Polaków. Ta informacja zaskoczyła nie tylko ludzi, ale i rząd. Polski resort wystosował list do niemieckiego premiera z prośbą o wyjaśnienie.

Zaskakujące informacje obiegły media. Niemcy postanowiły ograniczyć wjazd do swojego kraju dla Polaków. Polski wiceszef MSWiA Bartosz Grodecki wystosował list do premiera niemieckiego kraju związkowego Brandenburgia Dietmara Woidke, aby wyjaśnił sytuację. Obaj politycy zajmują się koordynacją współpracy przy granicy Polski i Niemiec. Wiceszef polskiego MSWiA jest zaniepokojony informacją, którą otrzymał z województwa zachodniopomorskiego. Ograniczenia dla Polaków dotyczą wjazdu na teren landu Maklemburgia-Pomorze Przednie.

– „Pomimo zniesionych obostrzeń na polsko-niemieckiej granicy, władze landu utrzymują de facto zakaz wjazdu dla turystów bez udokumentowanego wykupionego noclegu. Kontrole przeprowadzane są wyrywkowo, a za złamanie przepisów grozi mandat. Kary są bardzo dotkliwe” – możemy przeczytać w komunikacie.

Grodecki szybko zareagował na komunikat, wysyłając list do niemieckiego premiera. Wyraził w nim swoje zaniepokojenie taką decyzją.

– „Mam pełną świadomość autonomii landów w tym zakresie. Wiem doskonale, że przepis ma charakter powszechny i dotyczy wszystkich, niezależnie od posiadanego obywatelstwa. Niemniej uważam, że sytuacja jest trudna do zaakceptowania przez stronę polską i wymaga pilnej korekty” – czytamy w liście Bartosza Grodeckiego.

Zgodnie z wytycznymi UE, Polska, jak i inne państwa członkowskie, zniosły kontrole na granicach wewnętrznych. Polski resort jest zaskoczony decyzją niemieckiego landu, gdyż obywatele Niemiec mają całkowitą swobodę w przekraczaniu polskiej granicy. Stąd też wiceszef MSWiA uważa, że decyzja negatywnie wpłynie na funkcjonowanie społeczności mieszkającej przy granicy.

– „Sytuacja na granicy Polski z Meklemburgią-Pomorzem Przednim i związane z nią utrudnienia niewątpliwie negatywnie wpływają na funkcjonowanie społeczności zamieszkujących po obu stronach granicy” – uważa MSWiA.

Wiceminister Bartosz Grodecki wyraził nadzieję, że sprawa szybko zostanie uregulowana.

Markowe okulary 
Markowe okulary 
39,00 zł
100,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Okulary korekcyjne lub przeciwsłoneczne: 49 zł za groupon wart 250 zł i więcej opcji w Perfect Eye Optic – 5 lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
13
Ha ha
Ha ha
18
Wow
Wow
18
Smutny
Smutny
12
Zły
Zły
28

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz