Home Kategorie News Od 13 lipca obowiązuje kwarantanna dla Polaków. Nikt nie spodziewał się tych przykrych wieści.
58.23K

Od 13 lipca obowiązuje kwarantanna dla Polaków. Nikt nie spodziewał się tych przykrych wieści.

Od 13 lipca obowiązuje kwarantanna dla Polaków. Nikt nie spodziewał się tych przykrych wieści.

Wiadomości, które obiegły ostatnio zagraniczne media, nie są dobre dla wszystkich, którzy wybierali się za granicę w trakcie wakacji.

Ze względu na sytuacje epidemiologiczną w Polsce, już od 13 lipca wszystkich turystów obowiązywać będzie kwarantanna. Gdzie Polacy powinni być gotowi na niedogodności?

Wiadomości z Finlandii: rząd podjął decyzję o ponownym otwarciu granic dla odwiedzających. Niestety do kraju będą mogli wjechać wyłącznie obywatele państw, gdzie sytuacja epidemiologiczna jest wystarczająco dobra. Polscy obywatele nie skorzystają z tych udogodnień. Będą musieli poddać się kwarantannie.

Finlandia otworzy swoje granice już 13 lipca, jednak nie wszyscy będą mogli wjechać do kraju bez obowiązkowej kwarantanny. Do kraju będą mogli wjechać turyści z Austrii, Niemiec, Belgi, Słowenii, Holandii czy Włoszech. Już wcześniej mogli wjechać turyści z Estonii, Litwy i Łotwy. Jedynie obywatele Szwecji mają wciąż zamknięte granice z Finlandią ze względu na dynamiczną sytuację.

Według doniesień portalu helsinkitimes.fi, decyzja o otwarciu granic została podjęta na podstawie sytuacji epidemiologicznej, jaka ma miejsce w państwach należących do grupy Schengen. Ruch graniczny dla pozostałych państw będzie otwarty, ale obywatele będą musieli przechodzić obowiązkową 14-dniową kwarantannę.

Na liście państwa znalazła się Polska, Czechy, Hiszpania, Francja oraz Wielka Brytania.

Dodatkowo mieszkańcy Finlandii usłyszeli rekomendacje od rządu, w których zaleca się unikania podróży od państw, gdzie sytuacja nadal się nie unormowała. Sytuacja epidemiologiczna we wszystkich państwach jest cały czas monitorowana przez rząd. Pod uwagę brano dane z ostatnich dwóch tygodni, co pozwoliło stwierdzić, gdzie obywatele Finlandii mogą podróżować z mniejszym ryzykiem zakażenia.

Podjęto też decyzje o otwarciu granic Finlandii dla państw spoza Schengen. Zgodnie z nimi ruch graniczny zostanie otworzony dla mieszkańców Chin, Algierii, Australii, Nowej Zelandii, a także Tajlandii. Przyjeżdżać będą mogli obywatele do pracy i w „innych niezbędnych celach”.

Kurs online: Trener Personalny MASTER z MEN
Kurs online: Trener Personalny MASTER z MEN
49,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Kurs online: Trener personalny (49,99 zł) lub Master Personal Trainer (59,99 zł) z MEN w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
21
Wow
Wow
7
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
28

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz